RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU basketbolistes pēc deviņu gadu pārtraukuma cīnīsies Latvijas Sieviešu basketbola līgā

14. septembris, 2022
Foto - Olybet basketbola līga

Pēc deviņu gadu pārtraukuma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sieviešu basketbola komanda atgriežas Latvijas Sieviešu basketbola (LSBL) līgā. Pirmā oficiālā spēle RTU sportistēm gaidāma 12. oktobrī.

Komandas sastāvā ir bijušās un esošās RTU studentes, kā arī dažas sportistes no citām augstskolām. Gadu gaitā komandu papildinājušas basketbolistes no Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skola (tagad – «Rīdzene»), Rīgas 47. vidusskolas, Saldus un Liepājas, savukārt trenera pienākumus uzņēmies RTU Sporta centra vadītāja palīgs Intars Jansons, ziņo sportacentrs.com.

Komandas sastāvā labāk zināmā spēlētāja ir «Rīdzenes» absolvente un trīspunktu metienu speciāliste Elizabete Zumenta. Divdesmit divus gadus vecā uzbrucēja ir spēlējusi gan «TTT juniorēs», gan arī Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes komandās. Savukārt kapteine Nikola Kuzmina ir spēlējusi arī komandā «Cēsis».

RTU basketbolistes nacionālajā čempionātā aizvadīja 20 sezonas – no 1993. līdz 2013. gadam, trenera Aivara Vīnberga vadībā kļūstot par otro titulētāko komandu. 1994. gadā RTU basketbolistes pirmoreiz kļuva par Latvijas čempionēm, vēlāk saviem panākumiem pievienojot vēl četras zelta medaļas. 2022. gadā RTU studentes uzvarēja «Olybet» līgā.

RTU basketbolistes spēlēs Latvijas LSBL otrajā divīzijā jeb B grupā, kurā pieteiktas deviņas Latvijas komandas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. septembris, 2022 plkst. 16:59