RTU basketbolistes izcīna čempionu titulu «Olybet» entuziastu līgā

.
.
.
Foto - Mārtiņš Goldbergs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sieviešu basketbola komanda kļuvusi par «Olybet» entuziastu līgas čempioni, fināla spēlē, kas notika 20. maijā, ar rezultātu 61:57 pārspējot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) komandu.

Kaut arī «Olybet» fināla spēle sākās ar lielāku LSPA komandas precizitāti un pirms pārtraukuma LSPA pat bija vadībā ar astoņu punktu pārsvaru, tomēr RTU guva astoņus punktus pēc kārtas un pirmo ceturtdaļu beidza ar neizšķirtu – 30:30, liecina olybetliga.com informācija.

Pēc pārtraukuma komandas reti guva punktus, līdz ar to lielāka nozīme bija katram precīzajam metienam, neviena no komandām neizrāvās pārliecinošā vadībā, tāpēc spriedze auga.

Taču RTU basketbolistes Elza Bieriņa un Demija Tijāre izvirzīja vadībā savu komandu, RTU komandai pārņemot iniciatīvu. RTU sportistes prata izprovocēt pretinieces, tā nokļūstot uz soda metienu līnijas, no kurienes metieni bija precīzi.

Nākamais RTU uzbrukums bija īpaši garš, jo sportistes izpildīja četrus metienus, tomēr neviens no tiem nesasniedza galamērķi. LSPA devās pretējā virzienā, taču Ilze Nordena savu izdevību no tālās distances nespēja realizēt. Toties Demija Tijāre iemeta vienu soda metienu, un ar to RTU basketbolistēm pietika, lai iegūtu zelta medaļas.

Iespaidīgu finālmaču aizvadīja RTU sportistes Elza Bieriņa, gūstot 28 punktus un izcīnot 16 atlēkušās bumbas, savukārt Demija Tijāre komandas veikumam pievienoja 14 punktus.