RTU Sporta centrs

RTU basketbola komandām – trešā vieta Universiādē

1. oktobris, 2020
Foto — Māris Greidāns

Bronza – ar šādu sniegumu no Latvijas XXXI Universiādes atgriezās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīriešu un sieviešu basketbola komandas, kuras bija aizvadījuši saspringtas spēles, sacenšoties ar citām Latvijas augstskolu komandām.

Pēc divu dienu spraigām cīņām 26. un 27. septembrī turnīra noslēgumā RTU basketbolisti par trešo vietu spēkiem mērojās ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA). Kā ziņo Latvijas Augstskolu sporta savienība, spēle norisinājās ļoti saspringti, jo neviena no komandām nebija gatava atdot kādu no laukuma centimetriem pretiniekiem. Taču spēles galotnē ar rezultātu 73:62 uzvaru guva RTU, LSPA atstājot ceturtajā vietā.

Universiādes Zvaigžņu piecniekā tika iekļauts RTU sportists Dāvis Matīss Žilde.

Pirmo vietu universiādē izcīnīja Latvijas Universitāte (LU), savukārt otro – Biznesa augstskola «Turība». Bez jau minētajām vīriešu turnīrā piedalījās arī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Sieviešu turnīrā piedalījās 4 komandas — LU, RSU, RTU un LSPA.

Godalgoto pirmo vietu ieguva Rīgas Stradiņa universitāte, kura uzvarēja visās spēlēs. Otrajā vietā ierindojās atjaunotā Latvijas Universitātes komanda, trešo vietu ieņēma RTU un ceturtajā vietā visām komandām piekāpās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Zvaigžņu pieciniekā tika iekļauta arī RTU sportiste Nora Tīna Salmiņa.

Foto atskats no spēlēm.

RTU basketbolistiem – trešā vieta Universiādē