RTU 3. vieta Baltijas Tehnisko universitāšu kausa izcīņā vieglatlētikā

5. marts, 2018
.
.
.
1.vieta — Kauņas Tehnoloģijas universitāte, 2. vieta — Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte, 3.vieta — Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ieguva 3. vietu Baltijas Tehnisko universitāšu kausa izcīņā vieglatlētikā. Par uzvarētājiem sacensībās kļuva Kauņas Tehnoloģijas universitāte, bet 2. vietu izcīnīja Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte.

Individuālajā vērtējuma par sacensību uzvarētajiem kļuva Inguna Čeiko (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) absolvente) 60 m skrējienā (8,20 sek., priekšskrējienā — 8,11 sek.), Laima Barbane (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 3. kurss) lodes grūšanā (10,43 m) un Edgars Ziņģis (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 2. kurss) tāllēkšanā (6,28 m). E. Ziņģis ieņēma 2. vietu vietu augstlēkšanā (1,86 m). Tāpat 2. vieta arī Kristīnei Vietniecei (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) 2. kurss) 400 m skrējienā (1:02,67 min.).

Kārlim Sondoram (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 2. kurss) kārtējais personiskais sasniegums un bronza 60 m barjerskrējienā (8,63 sek.). 3. vieta arī K. Vietniecei 60 m skrējienā (8,52 sek., bet priekšskrējienā — 8,35 sek.). Tāpat bronza 4x200 m komandu stafetē stafetē, piedaloties K. Vietniecei, I. Čeiko, K. Sondoram un E. Ziņģim (1:42,44 min.).

Šogad RTU neizdevās izveidot tik spēcīgu komandu kā pagājušajā gadā, kad Tehnisko universitāšu kausa izcīņa notika Tallinnā, tāpēc komanda kopvērtējumā ieguva 11 575 punktus, kamēr pērn Tallinā — 14 319 punktus. Attiecīgi Kauņas Tehnoloģiju universitātei 12 403 punkti, Viļņas Ģedimina Tehniskajai universitātei — 12 291 punkti un Klaipēdas universitāte — 11 440 punkti un 4. vieta.

Ar šo startu beidzās RTU vieglatlētu ziemas sacensību sezona un sāksies jaunais sagatavošanas periods vasaras sezonai. Vasarā RTU sportistus gaida Latvijas Universiāde, SELL Studentu spēles, kā arī Latvijas un Rīgas čempionāti.