Rektora kausā volejbolā triumfē ekonomistu un būvnieku komandas

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Noslēdzoties Rektora kausam volejbolā, noskaidrojušās spēcīgākās fakultāšu komandas, sieviešu konkurencē uzvarot Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) sportistēm, bet vīriešu konkurencē — Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) komandai.

Spēlē par 1. vietu un čempiona titulu sacentās Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un IEVF volejbolistes. DITF sportistes spēlē izlika visus spēkus, diemžēl līderes iztrūkums bija stipri jūtams, tāpēc DITF komandai nebija pa spēkam cīnīties ar IEVF volejbolistēm, kuras sezonas laikā ne reizi nebija zaudējušas nevienu spēli. Rezultātā IEVF sportistes izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 3:0 un izcīnīja zelta godalgas.

Savukārt par 3. vietu cīnījās BIF un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studentes. Šajā spēlē pārākas izrādījās MTAF volejbolistes, kuras ar 3:0 pārspēja BIF sportistes, iegūstot bronzas medaļu.

Toties vīriešu konkurencē par zeltu sacentās Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) un BIF volejbolisti. Tā kā BIF finālā spēlē jau otro gadu pēc kārtas, viņi bija noskaņojušies šogad iegūt zeltu, jo pagājušajā gadā, uzvarot piecos setos, BIF komandai kāju priekšā aizlika DITF volejbolisti. Šogad BIF ar DITF komandu izrēķinājās jau pusfinālā, un finālā sastapās ar EEF volejbolistiem. Spēle ritēja spraigi, taču katrā setā BIF komanda tomēr uzspieda savu spēli un seta otrajā daļā spēja pārliecinoši izcīnīt uzvaru un ar rezultātu 3:0, iegūstot čempiona titulu.

Spēlē par 3. vietu sacentās DITF un MTAF volejbolisti. DITF izrādījās spēcīgāki un droši soļoja pretī uzvarai, tomēr MTAF bija noskaņojušies cīņai un neplānoja tik viegli padoties. Ar pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā MTAF spēja uzvarēt spēles trešajā setā un spraigu cīņu aizvadīt arī ceturtajā setā. Tomēr beigās DITF parādīja savu pārākumu un uzvarēja spēli ar 3:1, un tas arī atnesa bronzas godalgu fakultātei.