Rektora kausā basketbolā vīriešiem uzvar Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sporta centrs sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu organizē tradicionālās RTU sacensības Rektora kauss, kas norisinās visa mācību gada garumā no novembra līdz pat pavasarim. 31.maijā Meža ielas 1 sporta spēļu zālē tika aizvadītas fināla spēles Rektora kausa izcīņā basketbolā vīriešiem.

Cīņas par medaļām iesākās ar spēli par 3.vietu starp Inženierekonomikas un vadības fakultāti (IEVF) un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti (DITF). Tā kā regulāro turnīru IEVF noslēdza 4.vietā, savukārt DITF - 3.vietā, tas nozīmēja to, ka savstarpējā spēle būs spraiga. DITF komanda bija arī ieradusies pilnā sastāvā, kamēr IEVF tikai piecu spēlētāju sastāvā.

Spēles sākums līdz trešās ceturtdaļas sākumam bija ļoti līdzīgs. Puslaikā rezultāts noslēdzās 24:26 par labu DITF. Bet jau trešās ceturtdaļas sākumā DITF veica izrāvienu, ko noturēja līdz pat spēles beigām, svinot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 61:38. Uzvarētāju rindās Kristaps Miķelsons guva 22 punktus, savukārt par DITF labāko spēlētāju tika atzīts Jurģis Engers. IEVF labākais spēlētājs - Justs Aizpors.

Fināla spēlē satikās Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF) pret Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti (MTAF).

Regulārā turnīra uzvarētāji BIF bija ieradušies labākajā sastāvā, bet MTAF bija dažu spēlētāju iztrūkums. Par prieku skatītājiem abas komandas rādija ļoti labu basketbolu un cīņa bija saspringta visas spēles garumā.

Pēdējās divās minūtēs ritēja punkts punktā un abas komandas uzbrukumā demonstrēja lielisku sniegumu. Toms Stupele izpildīja izšķirošu trīspunkta metienu pie rezultāta 62:63 un izvirzīja BIF vadībā ar četriem punktiem. Pēdējās sekundēs BIF noturēja labu aizsardzību un MTAF neizdevās atspēlēties, tādējādi uzvaru svinēja BIF ar 68:62. MTAF komandā veiksmīgu spēli aizvadīja Matīss Dambergs kurš guva 24 punktus. Uzvarētāju rindās Ričards Cars guva 29 punktus un fināla vērtīgākais spēlētājs Toms Stupele pievienoja 20 punktus.