RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Rektora kausā basketbolā uzvar DITF komanda

30. maijs, 2019
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) vīriešu basketbola komanda plūca uzvaras laurus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rektora kausā basketbolā. Arī par turnīra un finālspēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti DITF sportisti Jānis Siliņš un Roberts Kartenko.

DITF puiši finālspēlē zeltu izcīnīja dramatiskā cīņā, pārspējot Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) komandu. Visas spēles laikā rezultāts auga līdzīgi, un nevienai no komandām neizdevās iekrāt lielāku pārsvaru, taču izšķirošais izrādījās DITF basketbolista Roberta Kartenko metiens trīs sekundes līdz mača beigām, ar rezultātu 53:52 nodrošinot DITF basketbolistiem viena punkta pārsvaru un zelta medaļu. Attiecīgi sudrabs — BIF sportistiem.

Spēlē par trešo vietu starp Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) un Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) komandām pārāki izrādījās IEVF basketbolisti, ar 58:47 pārspējot MTAF komandu un izcīnot bronzas medaļu.

Par turnīra «Final 4» labāko spēlētāju tika atzīts DITF līderis J. Saliņš, kurš visa turnīra laikā demonstrēja stabilu un līdera cienīgu sniegumu, savukārt par finālspēles labāko spēlētāju tika izvēlēts R. Kartenko, kurš fināla mačā guva 14 punktus. Savukārt par regulārā turnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Ivo Liepa.

Rektora kauss basketbolā noslēdzās 27. maijā, un kopumā tajā piedalījās sešas RTU fakultātes.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. maijs, 2019 plkst. 20:14