RTU Sporta centrs

Papildināta informācija studentiem par Brīvās izvēles priekšmetu jeb C daļas kursu «Sports»

16. maijs, 2020
Foto - Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sporta centrs, no ceturtdienas — 14. maija, atsāk sporta nodarbības klātienē, kā arī atjauno trenažieru zāles darbību, ievērojot visus valstī ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus, epidemioloģiskās drošības pasākumus un RTU 13.05.2020. rīkojumu Nr. 01000-1.1-e/71 “Par sporta nodarbībām RTU sporta būvēs un telpās”.

RTU Sporta centra administrācija informē studentus, kuri 2019./2020.st.g. pavasara semestrī ir izvēlējušies Brīvās izvēles priekšmetu jeb C daļas kursu «Sports», ka gandrīz visos sporta veidos nodarbību process tiks atsākts klātienē un atgādina, ka ieskaites un 2 kredītpunktu saņemšanai joprojām ir samazināts apmeklējumu skaits līdz 15 nodarbības (20 nodarbību vietā).

Visos gadījumos, pavasara semestra ieskaites tiks izliktas kā ierasts — tiklīdz students būs apmeklējis noteikto nodarbību skaitu un attiecīgā sporta veida treneris būs devis akceptu Sporta centra administrācijai par ieskaites izlikšanu.

Sakarā ar to, ka šobrīd Sporta centrs nevarēs izmantot Ķīpsalas peldbaseina telpas, vai nodrošināt atsevišķus sporta veidus klātienē, studentiem tiks piedāvāti risinājumi arī šajos jautājumos. Sīkāku informāciju studenti saņems savos e-pastos.

Ja kādu iemeslu dēļ students vēlas pavasara semestrī pabeigt kursu citā sporta veidā un to mainīt, tad lūgums sazināties ar Sporta centra direktora vietnieci Lauru Petroviču, rakstot uz e-pastu .

Neatkarīgi no tā, ka ir atsāktas klātienes nodarbības gandrīz visos C daļas kursa sporta veidos, Sporta centrs dos iespēju studentiem saņemt vēl papildus 3 apmeklējuma reizes pie kopējā skaita, piedāvājot uzfilmēt video materiālus (katru video aptuveni 1 stundas garumā, un šo video pēc izvēles var filmēt Timelapse režīmā, vai arī pēc tam samontējot nelielā paātrinājumā) par dažādām tēmām. Viena uzfilmēta tēma stundas garumā tiks iekaitīta kā 1 apmeklējuma reize.

• 1.tēma — “Manas fiziskās aktivitātes, studējot attālinātā režīmā”.
  • 2.tema — “E-studiju kursa attālinātās sporta nodarbības” (neatkarīgi no sava C daļas sporta veida, izvēlēties starp visiem šiem piedāvātajiem video materiāliem, un izpildīt trenera norādītos uzdevumus vienas stundas garumā).
  • 3.tēma — “Mans izvēlētais C daļas kursa sporta veids”.
  • Vai cita tēma pēc studentu brīvas un radošas izvēles, kas saista fiziskās aktivitātes.

Video aicinām iesūtīt, ievērojot šādus nosacījumus –

• visiem video ir jābūt augšupielādētiem vienuviet, piemēram, izmantojot www.failiem.lv;
  • links ar augšupielādētajiem video jāiesūta uz Sporta centra kopējo e-pastu (vēlams līdz 31.maijam), norādot savu vārdu, uzvārdu, izvēlēto C daļas sporta veidu, kā arī video nosaukumos ir jābūt filmētajām tēmām;
  • e-pastā lūgums papildus norādīt, vai Jūs apstiprināt (vai arī neapstiprināt) to, ka Sporta centrs var izmantot fragmentus no Jūsu iesūtītajiem video, ar tādu domu, ka vēlāk varētu izveidot un publicēt vienu kopēju video materiālu par to, kā studenti ir aizvadījuši fiziskās aktivitātes ārkārtas stāvokļa periodā, studējot attālināti.

Sporta centrs atgādina, ka vēl joprojām ir aktīva arī piedāvātā iespēja brīvprātīgi piedalīties izveidotajos «Endomondo» aplikācijas izaicinājumos līdz 26.maijam, līdz ar to nopelnot papildus 3 reizes pie līdzšinējiem nodarbību apmeklējumiem, bet ne vairāk visa šī izaicinājuma ietvaros. Kilometrus var krāt tikai vienā aktivitātē, vai divās, vai arī visās trijās - kombinējot pēc brīvas izvēles un pēc savām spējām līdz izaicinājuma beigām. Reizes tiks ieskaitītas pēc šādiem aprēķiniem - 15km iešana - 1 reize; 30km iešana - 2 reizes; 45km iešana - 3 reizes; 30km skriešana - 1 reize; 60km skriešana - 2 reizes; 90km skriešana - 3 reizes; 50km ar velo - 1 reize; 100km ar velo - 2 reizes; 150km ar velo - 3 reizes.

Lai Sporta centra administrācijai būtu vieglāk sekot līdzi šīm aktivitātēm, tad lūgums tiem C daļas studentiem, kuri piedalīsies izaicinājumā, papildus uzrakstīt arī e-pastu uz . Uz e-pastu varēs sūtīt apokopotas veiktās aktivitātes arī tad, ja aplikācijai šajā laika posmā būs bijušas tehnoloģiskas noslogojuma problēmas un sakrātie kilometri nebūs pievienojušies pie kopējās izaicinājuma statistikas. Vairāk informācija pieejama sagatavotajā ziņā «Izaicini sevi ar spoRTU» un izveidotajos izaicinājumos:

Ja kādam studentam nepieciešams ieskaiti saņemt ātrāk (piemēram, saistībā ar noslēguma darba aizstāvēšanu, vai citiem noteiktiem termiņiem), tad lūgums rakstīt uz  un attiecīgi pamatot, kādēļ ieskaites saņemšana ir nepieciešama ātrāk, arī termiņu, kad šī ieskaite ir nepieciešama, kā arī minēt Jūsu izvēlēto sporta veidu. Katrs šāds iesūtītais gadījums tiks izskatīts individuāli un gala lēmums pieņemts kopā ar Sporta centra direktoru.

Atgādinām, ka saistībā ar RTU rektora rīkojumu pārcelt pavasara semestra beigu termiņu uz 14.augustu, Sporta centrs plāno strādāt arī vasaras periodā (ja nepieciešams, tad līdz pat semestra pagarinājuma beigām).

Visu jautājumu gadījumā, kas saistīti ar sporta nodarbībām, aicinām sazināties ar Sporta centra direktora vietnieci Lauru Petroviču, rakstot uz e-pastu .

16. maijs, 2020 plkst. 11:13