RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Nobalso par stipendiju RTU studentiem – sportistiem!

30. novembris, 2021
Foto - Shutterstock

Līdzjutējiem ir iespēja līdz 29. decembra plkst. 23.59 balsot par trim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem – frisbijistu Emīlu Elksnīti, lakrosistu Sergeju Ņikitjuku un pludmales volejbolistu Artūru Rinkeviču, kuri piedalās portāla Tvnet tradicionālajā sociālajā projektā, lai ar portāla lietotāju balsojumu noskaidrotu, kuri sportisti saņems 1000 eiro stipendiju, lai varētu savienot profesionālo sportu ar studijām. Par savu favorītu balsot var reizi 24 stundās.

Emīls Elksnītis

Emīls spēlē Latvijas frisbija izlasē un paralēli studē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē. Viņam ir lieli plāni – Emīls noteikti vēlētos spēlēt kādā ASV komandā, jo «tur ir līmenis augstāks, tāpēc ir interesantāk».

Pagaidām Latvijā frisbijs ir vēl salīdzinoši jauns sporta veids. Ir redzēts, kā atpūtnieki pludmalē mētā šķīvīšus, taču reti kurš zina, ka ar šo sporta veidu nodarbojas arī profesionālā līmenī. «Šķīvīti zina, domā, ka suņu sporta veids,» iesmej Emīls.

Viņš uzskata, ka sportistam noteikti ir jāmācās, jo visu mūžu ar sportu nenodarbosies, bet, ja nav izglītības, ir arī mazākas iespējas darba tirgū. Emīls būvniecības studijas izvēlējies, jo inženieri bijuši viņa vecvecāki un viņam patīk, ka būvniecībā var redzēt sava darba rezultātu – darbu sāc, kad rokās vien mājas projekts, bet, kad ēka gatava, tad redzi, ko esi paveicis.

Emīls domā – ja viņam izdotos saņemt stipendiju, tā jauno sportistu tuvinātu iespējai izmēģināt savus spēkus sportā ASV.

Iepazīsties ar Emīlu!

Sergejs Ņikitjuks

Sergejs spēlē lakrosu un viņa mērķis – iekļūt Latvijas izlasē. Paralēli sportošanai viņš studē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē muitas un nodokļu administrēšanu.

Ar lakrosu sācis nodarboties nejauši – pēc brāļa ieteikuma aizgājis uz treniņu, iepaticies, jo «fizisks sporta veids, ātrs, forši komandas biedri», un tā arī sācis nopietni trenēties. Sportā ieguvis jaunus draugus, kāpinājis savu fizisko sagatavotību.

Taču Sergeja otra aizraušanās ir mācības – viņš sev apsolījis tikt pie trim diplomiem. Jau beidzis Biznesa augstskolu «Turība», drīz iegūs RTU diplomu un prāto par vēl nākamo studiju posmu.

Sportists atzīst, ka savienot sportu ar studijām ne vienmēr ir viegli, taču, lai kaut ko iegūtu, ir arī jāzaudē. «Tā vietā, lai atpūstos un gulētu uz dīvāna pie televizora, ir jāiet uz treniņu. Ir ilgtermiņa un īstermiņa labums, un es izvēlējos ilgtermiņa,» saka Sergejs.

Sergejs domā – ja viņš iegūtu stipendiju, tā viņam palīdzētu uzsākt nākamo studiju posmu un tuvinātu trešajam diplomam.

Iepazīsties ar Sergeju!

Artūrs Rinkevičs

Artūrs ir pludmales volejbolists un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē students, kurš cītīgi trenējas, lai varētu «iekāpt lielo volejbolā». Par savu pozīciju volejbola duetā saka: «Esmu tipisks aizsargs.» Katram volejbolistam ir savs stils, bet, ja Artūram būtu jāpasaka, kuram no Latvijas populārākajiem pludmales volejbolistiem līdzinās viņa stils, tad «pieņemu, tas būtu Mārtiņš Pļaviņš.»

Sportā mērķi Artūram ir lieli – spēlēt olimpiskajās spēlēs. Patlaban viņš mērķē uz Parīzes spēlēm, kas paredzētas 2024. gadā. «Ceļš nav viegls, daudz jāstrādā,» atzīst sportists.

Un tomēr viņam izdodas savienot sportošanu ar studiju programmas «Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšana» apgūšanu. «Apvienošana noteikti nenāk viegli – Latvija nav tropiskā zeme, ir bieži jādodas uz treniņnometnēm ārvalstīs, ir grūti apvienot, bet viss atkarīgs no tā, cik mērķtiecīgs esi un cik esi spējīgs,» saka Artūrs.

Sportists uzskata – par viņu balsot ir vērts, jo «es mīlu to, ko daru. Lai cik lielas ambīcijas nebūtu un cik daudz laika neprasītu, es gribu turpināt studēt, jo izglītība ir svarīga un šī stipendija man dotu iespēju nenonākt situācijā, kad ir jāizvēlas starp izglītību un sportu.»

Iepazīsti Artūru!

TVNET projekts

TVNET sociālā projekta galvenais mērķis ir atbalstīt jaunos sportistus, kuriem ir vēlme studēt un apvienot studijas ar lielo sportu. Sportistam izglītība ir ļoti svarīga, jo sportista karjera ir īsa. Ideja radās basketbola leģendai Valdim Valteram, ņemot vērā viņa pieredzi.

Dalībai trešās sezonas projektā attiecīgo sporta veidu federācijas ir izvirzījušas astoņas sportistes un tikpat daudz sportistu, kā arī trenerus. Katrā kategorijā pirmo trīs vietu ieguvēji saņems stipendiju 1000 eiro apmērā.

Balsojums par sportistēm jau ir noslēdzies, un pateicoties līdzjutēju balsojumam, 1000 eiro stipendiju ieguva RTU studente florboliste Laura Gaugere, kura RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē studē «Uzņēmējdarbības loģistiku» un vienlaikus spēlē Latvijas sieviešu U19 florbola izlasē, bet ikdienā trenējas florbola komandā «Rubene».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. novembris, 2021 plkst. 19:53