RTU Sporta centrs

Latvijas komandu čempionātā uzvar RTU un zviedru šaha kopprojekts «RTU/Wasa»

21. novembris, 2017
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Zviedrijas šaha kluba «Wasa SK» kopprojekts «RTU/Wasa» kļuvis par 2017. gada Latvijas komandu čempioniem, izcīnot piecas uzvaras un divus mačus noslēdzot neizšķirti. Latvijas komandu čempionāts šahā ir augstākā līmeņa šāda veida notikums Latvijā, un tas šogad četrās dienās, no 17. līdz 20. novembrim, Rīgas Šaha skolā norisinājās septiņās kārtās.

Čempionātā piedalījās trīs RTU komandas – «RTU/Wasa», «Rīgas Tehniskā universitāte», «RTU/Juniors».

Komanda «Rīgas Tehniskā universitāte» izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja trīs zaudējumus turnīra pirmo trīs vietu ieguvējiem, līdz ar to turnīru noslēdzot piektajā vietā. Lai ierindotos godalgoto trijniekā bija nepieciešama uzvara pēdējā kārtā pret Ventspils komandu, tomēr ar rezultātu 2:3 tika piedzīvots zaudējums. RTU komandu čempionātā pārstāvēja – Egons Lavendelis, Aloizas Kveinis, Aleksandrs Volodins, Laura Rogule, Valdis Troņenkovs, Kristaps Kalniņš un Katrīna Amerika.

Kopumā turnīrā piedalījās 15 komandas, kas šajā gadā netika sadalītas divās līgās. Līdz ar to puse no komandām, kas pēc reitinga ir vājākas, cīnījās par veicināšanas balvu. To sīvā cīņā izcīnīja RTU studentu un absolventu komanda «RTU/Juniors», divas reizes uzvarot, divas reizes nospēlējot neizšķirti, divas reizes zaudējot. «RTU/Juniors» komandu pārstāvēja – Ēriks Mieriņš, Mihails Gutmans, šā gada Latvijas studentu šaha vicečempions Aleksis Vīns, Viktors Atrohovs, Kārlis Daģis, Juris Krastiņš, Jānis Bagātais un Marta Kāne.

Komandu sastāvi un rezultāti apskatāmi šaha rezultātu serverī.

Nākamie RTU šaha izlases starti ir Latvijas klubu kausa izcīņa ātrajā šahā, kas norisināsies no 2. līdz 3. decembrim Rīgā, kā arī Eiropas ātrā šaha un šaha ātrspēles čempionāti, kas no 15. līdz 17. decembrim notiks Polijas pilsētā Katovicē.

21. novembris, 2017 plkst. 20:30