RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Latvijas 29. Universiādē RTU studentiem — sudrabs

11. jūnijs, 2019
Foto - Latvijas Augstskolu sporta savienība (Otrais no kreisās - RTU Sporta centra direktors E.Lavendelis ar apbalvojumiem)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē izcīnījuši 2. vietu Latvijas 29. Universiādē. Kopumā Universiādē piedalījās studenti no 24 Latvijas augstākās izglītības iestādēm, mērojoties spēkiem 23 sporta veidos.

Kopvērtējumā vīriešu konkurencē RTU sportisti, iegūstot 127 punktus, tikai par vienu punktu atpalika no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) komandas, kas ar 128 punktiem izcīnīja čempionu titulu.

3. vietā ierindojās Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ar 119 punktiem, 4. vietā — Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ar 99 punktiem, 5.vietā – Daugavpils Universitāte (DU) ar 89 punktiem un 6. vietā — Latvijas Universitāte (LU) ar 86.

Vīriešu konkurencē piedalījās studenti no 21 Latvijas augstskolas, godalgas sadalot 14 sporta veidos, bet kopvērtējumā tika ieskaitīti katras augstskolas labākie uzrādītie sasniegumi 10 sporta veidos.

Sieviešu konkurencē RTU studentes ar 91. punktu palika 2. vietā, kamēr LSPA komanda ar 96. punktiem baudīja čempionu godu. Arī LU komanda savāca 91. punktu, tomēr palika 3. vietā, jo RTU bija vairāk pirmo vietu kopvērtējumā. Savukārt RSU sportistes ar 90 punktiem ierindojās 4. vietā, LLU ar 78 punktiem — 5. vietā un DU ar 74 punktiem — 6. vietā.

Sieviešu komandas sacentās 10 sporta veidos, no kuriem katra augstskola kopvērtējumā summēja punktus no septiņiem sporta veidiem, kur uzrādīja labākos rezultātus. Šogad vismaz vienā sporta veidā piedalījās studentes no 13 Latvijas augstākajām mācību iestādēm.

Kopvērtējuma tabula

RTU Sabiedrisko attiecību departaments