RTU Sporta centrs

Informācija RTU studējošajiem par C daļas kursu «Sports»

28. decembris, 2020
Foto - Pixabay

Pamatojoties uz valdībā pieņemtajiem lēmumiem un Ministru kabineta apstiprinājiem papildus ierobežojumiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sporta centrs uz nenoteiktu laiku pārtrauc klātienes sporta nodarbību organziēšanu iekštelpās, kā arī publiskam apmeklējumam tiek slēgta RTU trenažieru zāle un Ķīpsalas peldbaseina telpas. Joprojām bez pārtraukuma tiek nodrošinātas sporta nodarbības attālināti un ārtelpās.

RTU Sporta centra administrācija informē studentus, kuri 2020./2021.st.g. rudens semestrī ir izvēlējušies Brīvās izvēles priekšmetu jeb C daļas kursu «Sports», ka ieskaites un 2 kredītpunktu saņemšanai, apmeklējumu skaits ir 20 nodarbības. Atsevišķos sporta veidos maksimālais apmeklējums var tikt samazināts par dažām reizēm, izskatot katra sporta veida pakalpojuma nodrošināšanu individuāli.

Visos gadījumos, rudens semestra ieskaites tiks izliktas kā ierasts — tiklīdz students būs apmeklējis noteikto nodarbību skaitu un attiecīgā sporta veida treneris būs devis akceptu Sporta centra administrācijai par ieskaites izlikšanu.

Sakarā ar to, ka šobrīd Sporta centrs nevar nodrošināt atsevišķu sporta veidu norisi, studentiem tiek piedāvāta iespēja turpināt vai pabeigt kursu kādā citā sporta veidā, kas tiek nodrošināts attālināti (Ārstnieciskā vingrošana, Funkcionālais treniņš, Šahs, Badminotna lekcijas, Pašaizsardzība) vai ārtelpās (Pašaizsardzība). Par sporta veidu maiņu lūgums sazināties ar Sporta centra direktora vietnieci Lauru Petroviču, rakstot uz e-pastu , jo šī maiņa tiks veikta tikai iekšēji sporta sistēmā, lai tiktu nodrošināta C daļas virtuālās naudas darbība reģistrācijas procesā.

Sporta centrs piedāvā arī iespēju vēl nopelnīt papildus 3 reizes pie līdzšinējiem nodarbību apmeklējumiem, studentiem lietojot jebkuru aplikāciju un uzskaitot savas sporta aktivitātes iešanā, skriešanā vai velo braukšanā. Aktivitāšu uzskaitījums būs derīgs par visa 2020./2021. rudens semestra periodu (no septembra sākuma līdz janvāra beigām).

Kilometrus var krāt tikai vienā aktivitātē, vai divās, vai arī visās trijās - kombinējot pēc brīvas izvēles un pēc savām spējām. Reizes tiks ieskaitītas pēc šādiem aprēķiniem - 15km iešana - 1 reize; 30km iešana - 2 reizes; 45km iešana - 3 reizes; 30km skriešana - 1 reize; 60km skriešana - 2 reizes; 90km skriešana - 3 reizes; 50km ar velo - 1 reize; 100km ar velo - 2 reizes; 150km ar velo - 3 reizes.

Lai Sporta centra administrācija varētu veikt apmeklējumu uzskaitījumu par šīm aktivitātēm, lūgums C daļas studentiem atsūtīt apkopotu informāciju, ievietojot aktivitāšu un veikto kilometru attēlus, piemēram, vienā word dokumentā un tad atsūtīt e-pastu uz .

Papildus RTU Sporta centrs dos iespēju studentiem saņemt vēl papildus 3 apmeklējuma reizes pie kopējā skaita, piedāvājot uzfilmēt video materiālus (katru video aptuveni 1 stundas garumā, un šo video pēc izvēles var filmēt Timelapse režīmā, vai arī pēc tam samontējot nelielā paātrinājumā) par dažādām tēmām. Viena uzfilmēta tēma stundas garumā tiks iekaitīta kā 1 apmeklējuma reize.

• 1.tēma — «Manas fiziskās aktivitātes, studējot attālinātā režīmā».
  • 2.tema — «Attālinātās sporta nodarbības» (neatkarīgi no sava C daļas sporta veida, izvēlēties starp visiem šiem piedāvātajiem video materiāliem, un izpildīt trenera norādītos uzdevumus vienas stundas garumā).
  • 3.tēma — «Mans izvēlētais C daļas kursa sporta veids».
  • Vai cita tēma pēc studentu brīvas un radošas izvēles, kas saista fiziskās aktivitātes.

Video aicinām iesūtīt, ievērojot šādus nosacījumus –

• visiem video ir jābūt augšupielādētiem vienuviet, piemēram, izmantojot www.failiem.lv vai citu platformu;
  • links ar augšupielādētajiem video jāiesūta uz Sporta centra kopējo e-pastu , norādot savu vārdu, uzvārdu, izvēlēto C daļas sporta veidu, kā arī video nosaukumos ir jābūt filmētajām tēmām;
  • e-pastā lūgums papildus norādīt, vai Jūs apstiprināt (vai arī neapstiprināt) to, ka Sporta centrs var izmantot fragmentus no Jūsu iesūtītajiem video, ar tādu domu, ka vēlāk varētu izveidot un publicēt vienu kopēju video materiālu par to, kā studenti ir aizvadījuši fiziskās aktivitātes ārkārtas stāvokļa periodā, studējot attālināti.

Visu jautājumu gadījumā, kas saistīti ar sporta nodarbībām, vai arī, ja kādam studentam nepieciešams ieskaiti saņemt ātrāk (piemēram, saistībā ar noslēguma darba aizstāvēšanu, vai citiem noteiktiem termiņiem), tad lūgums rakstīt uz  un attiecīgi pamatot, kādēļ ieskaites saņemšana ir nepieciešama ātrāk, arī termiņu, kad šī ieskaite ir nepieciešama, kā arī minēt Jūsu izvēlēto sporta veidu. Katrs šāds iesūtītais gadījums tiks izskatīts individuāli.

28. decembris, 2020 plkst. 18:36