Dāvim Kaufmanim astotā vieta Altenbergā

11. janvāris, 2021
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Aizvadītajā nedēļā Altenbergas trasē Vācijā Eiropas kausa piektajā posmā bobslejā divniekiem astoto vietu ieņēma Latvijas ekipāža — Rīgas Tehniskās universitātes students/pilots Dāvis Kaufmanis kopā ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu. Kopumā startēja 18 ekipāžas no kurām tikai viena pārstāvēja mūsu valsti Eiropas un arī pasaules kausa izcīņā, jo diemžēl arī mūsu valstsvienību skārusi Covid-19 pandēmija. Vairums mūsu bobslejistu ir kontaktpersonu statusā un uz pasaules kausa posmu un Eiropas čempionātu Vinterbergā neviens mūsējais neaizbrauca.

Altenbergas trasē Dāvim Kaufmanim visai solīds sniegums šādā spēcīgā konkurencē — pirmajā braucienā viņam desmitais labākais laiks, otrajā jau astotais un summā astotā vieta, par 1,47 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja. Mūsējiem abos braucienos bija teicams starts — vispirms otrs labākais laiks un pēc tam arī pats labākais. Divniekos pēc pieciem posmiem Dāvis Kaufmanis ir otrajā vietā pilotu vērtējumā. Diemžēl sacensību otrajā dienā uzrādīts 17. rezultāts, jo pirmajā braucienā tika piedzīvots kritiens.

Savukārt Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā Altenbergas trasē Dāvis Kaufmanis kā pilots debitēja četriniekos kopā ar Reini Nunguru, Regnāru Kirejevu un Ivo Danu Kleinbergu. Rezultātā 13.vieta, veicot tikai vienu braucienu kritiena dēļ. Latvijas izlases treneris Eiropas kausos Jānis Skrastiņš: «Ko tur lai saka, Altenberga ir Altenberga, krituši ne tādi vīri vien. Visus nedēļu Dāvis turējās, bet mači ir mači, sasprindzinājums, nervozitāte, un katru dienu pa kritienam, šoreiz iznāca 13 virāžā, viņam jau pirmie mači kā pilotam tādā līmenī četriniekos. Tagad jau dodamies prom uz nākamo posmu Īglsas trasē, pēc tam jau būs arī pasaules junioru čempionāts Sanktmoricā.»

11. janvāris, 2021 plkst. 11:23