RTU Sporta centrs

Bobslejistiem veiksmīgs starts Eiropas kausa izcīņas posmā četrinieku ekipāžām

13. decembris, 2022
Foto - bobslejs.lv (pirmais no labās - L. Kaufmanis)

Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā Eiropas kausa izcīņas posmā bobslejā četrinieku ekipāžām jaunais pilots Jēkabs Kalenda ar savu komandu, kurā stūmēja pozīciju ieņem Rīgas Tehniskās universitātes students Lauris Kaufmanis, 10. decembrī izcīnīja trešo vietu. Dienu iepriekš Kalendas vadītā ekipāža kvalificējās Pasaules kausa sacensībām.

Šoreiz sacensībās tika aizvadīts tikai viens brauciens lielā sniega daudzuma dēļ un šoreiz šis lēmums nāca par labu abām Latvijas ekipāžām, kuras izmantoja vienīgo doto iespēju un pjedestālu nokārtoja ar vienu piegājienu. Kalendas četrinieks ar stūmējiem startā bija otrie labākie - 5,13 sekundes.

«Ko vēl var vēlēties? Daudz augstāk jau arī nemaz vairs nav kur kāpt - ir ļoti labi! Protams, prieks, ka smagais darbs ir atmaksājies ar divām medaļām, pirms dodamies nelielā atelpā. Šis bija ļoti noderīgs un vērtīgs posms visai komandas nākotnei - ir ielikti labi pamati, lai strādātu tālāk,» pēc sacensībām ļoti gandarīts bija Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis.

Tikmēr Latvijas komanda ir devusies mājās, lai vienu nedēļu katrs sportists trenētos pēc individuālas programmas, bet jau no 19.decembra sāksies treniņnometne Siguldā.

13. decembris, 2022 plkst. 8:59