RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Bobslejistiem un skeletonistiem pieticīgs sniegums Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā

2. februāris, 2021
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti – boblejisti un skeletonisti – turpina sacensības pasaules ledus trasēs. Aizvadītajās brīvdienās gan rezultāti ir bijuši pieticīgāki – RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studentei Dārtai Zuntei 18. vieta Pasaules kausa izcīņas pēdējā posmā, bet Oskara Melbārža četrinieka ekipāžai, kur stūmējs ir RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes students Lauris Kaufmanis, – 12. vieta.

19 sportistu konkurencē, Dārta Zunte Austrijā, Īglsas trasē, startēja ar 12. starta ieskrējienu, trasē rupju kļūdu nebija, taču bija ļoti daudz korekciju, kas atspoguļojās rezultātā, pirmā brauciena finišā sportistei nesot 18.vietu. Kā pēc brauciena intervijā LTV7 atzina Dārtas treneris Gints Dzērve, šī trase ir par īsu, lai atļautos tik daudz korekcijas, tomēr īpaši viņš novērtēja Dārtas starta ieskrējienu, kas šajā trasē pirmoreiz sportistei padevies tik labs – 5,50 sekundes, ziņo portāls bobslejs.lv. Arī otro braucienu Dārta sāka ar labu starta ieskrējienu, braucienā jau bija krietni mazāk korekciju, un tā sportiste arī nedaudz uzlaboja savu pirmā brauciena rezultātu. Taču kopvērtējumā Dārta palika 18.

Savukārt sezonas pēdējā posmā bobslejā četrinieku sacensībās Īglsas trasē Oskara Melbārža ekipāža ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Intaru Dambi un Edgaru Nemmi ierindojās 12. vietā. Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis atzinis, ka visi sportisti vēl cīnās ar dažādām mikrotraumām, nav laba starta, un tas viss atspoguļojas arī trasē, ziņo bobslejs.lv. Kopvērtējumā gan Pasaules kausā Melbārža četriniekam izdevies ierindoties astotajā vietā.

Divi citi RTU studenti bobslejisti Ralfs Bērziņš un Dāvis Kaufmanis Pasaules kausa izcīņā bobslejā divniekiem attiecīgi ierindojas 9.vietā un 30.vietā.

Pasaules kausa sezona ir beigusies, taču jau šonedēļ Altenbergā sāksies Pasaules čempionāts, kur atkal varēsim just līdzi Latvijas sportistu startiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. februāris, 2021 plkst. 9:49