Ar RTU uzvarām noslēgusies Latvijas XXXII Universiāde spiešanā guļus

22. decembris, 2021
Foto - Latvijas Pauerliftinga federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izcīnījuši spēcīgākās augstskolas titulu Latvijas XXXII Universiāde spiešanā guļus bez ekipējuma. RTU komandai kopumā trīs zelta godalgas gan sieviešu, gan vīriešu, kā arī jauktajā ieskaitē. Sacensības norisinājās 18.decembrī Valmierā divās ieskaitēs - Latvijas Universiādē un Latvijas čempionātā.

Ņemot vērā, ka sacensībās piedalījās 24 studenti no septiņām Latvijas augstskolām, organizatori lēma komandu ieskaitē summēt visus studentu uzrādītos rezultātus, nevis dalīt tos pa svara kategorijām.

Sigita Dzene, kura startēja kategorijā līdz 69kg, savā labākajā mēģinājumā no krūtīm uzspieda 65 kilogramus un izcīnīja 1.vietu gan Latvijas Universiādē, gan Latvijas čempionātā. Tajā pašā svara kategorijā 2.vietā Latvijas Universiādē ierindojās Margita Rudzāte, uzspiežot 42,5 kilogramus. Savukārt Latvijas čempionātā Margitai 5.vieta.

Latvijas čempionātā RTU komandu pārstāvēja arī Madara Krūmiņa, kura svara kategorijā līdz 57kg uzspieda 62,5 kilogramus un izcīnīja 1.vietu gan sieviešu junioru konkurencē, gan absolūtajā vērtējumā juniorēm.

Tikmēr vīriešu konkurencē sacensības noritēja sešās svara kategorijās (līdz 66kg, līdz 74kg, līdz 83kg, līdz 93 kg, līdz 105kg un līdz 120kg).

Sergejs Kušners startēja svara kategorijā līdz 120kg un Latvijas Universiādē ieguva 1.vietu, savukārt Latvijas čempionātā - 4.vietu. Savā labākajā mēģinājumā Sergejs uzspieda 140 kilogramus.

Svara kategorijā līdz 83kg, Ņikita Petrovs ierindojās 2.vietā Latvijas Universiādē, uzspiežot 120 kilogramus. Ņikitam arī 2.vieta Latvijas čempionātā junioros.

Gan Latvijas Universiādē, gan Latvijas čempionātā 2.vietu svara kategorijā līdz 105kg izcīnīja arī Artis Venskus, kurš uzspieda 160 kilogramus. Viņam arī 3.vieta starp absolūti labākajiem junioriem.

Svara kategorijā līdz 93kg, Krišjānim Šicam 5.vieta Latvijas Universiādē ar uzspiestiem 105 kilogramiem.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā junioru konkurencē RTU ierindojās 3.vietā, savukār vīriešu konkurencē - 11.vietā.

Foto galerija pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas Facebook lapā.

Latvijas XXXII Universiādes rezultāti.

Latvijas čempionāta rezultāti.

22. decembris, 2021 plkst. 10:41