RTU Studentu parlaments
RTU Studentu parlaments

Stiprāko papīra tiltu uzbūvē komanda «Šneks»

15. novembris, 2019
Sacensību uzvarētāji - komanda «Šneks». Foto: Melānija Freimane

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldes rīkotajās papīra tiltu konstruēšanas sacensībās studentu tiltu kategorijā pirmajā vietā ierindojās komanda «Šneks», kuras veidotais tilts spēja noturēt 139,9 kilogramu lielu slodzi. Komandas sastāvā bija Mārtiņš Arājs, Linards Hremenkins un Valts Segliņš.

Otrajā vietā palika iepriekšējo divu gadu spēcīgāko tiltu autori – komanda «K1», viņu veidotais tilts noturēja 133,2 kg, bet trešajā vietā ierindojās komanda «Kalpaka tilts», kuru radītais tilts noturēja 49,7 kg slodzi.

Skolēnu kategorijā stiprākais izrādījās komandas «Super-tilts» veikums (42,7 kg), otrajā vietā komanda «L-10» (41,8 kg), bet trešajā – «Grāvēji» (39,6 kg). Uzņēmumu kategorijā labākais sniegums – noturēta 57,6 kg slodze – bija komandas «Skonto Plan» veidotajam tiltam.

Visu godalgoto vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas no sacensību atbalstītājiem, bet stiprākā tilta autori ieguva galveno balvu – uzņēmuma «UPB» sarūpēto lidojumu vēja tunelī «Aerodium».

Papīra tiltu konstruēšanas sacensības notika 14. novembrī, un šogad norisinājās jau sesto gadu pēc kārtas un tajās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 72 komandas.

Tiltu bija jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošināja organizētāji. Komandām tika piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Papīra tiltu konstruēšanai tika atvēlētas divas stundas, bet pēc tam sākās vērtēšana – tiltus ievietoja slogošanas aparātā un novēroja tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju atzīts tas tilts, kurš izturēja vislielāko slodzi.

Papīra konstruēšanas sacensības «Papīra tilti 6»