RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

RTU SP 2019. gada atskats

31. decembris, 2019
.
.

2019. gads, gluži kā iepriekšējie gadi, ir bijis ražīgs un pilns gan ar padarītiem, gan nepadarītiem darbiem. Gada pēdējā dienā ir pienācis laiks atskatīties uz paveiktajiem RTU Studentu parlamenta un katras fakultātes studentu pašpārvaldes 2019. gada darbiem!

Atskatoties uz pavadīto gadu, var teikt, ka tas ir aizvadīts godam, jo tā laikā RTU Studentu parlaments ir piedzīvojis un paveicis daudz: ir piedzīvojis gan savu 27. dibināšanas dienu, gan kārtējo Valdes maiņu, gan jaunu SP biedru sasaukumu, kas skaitliski sasniedza pēdējo gadu lielāko ievēlēto biedru skaitu; uzlabota ISC darbība, ieviešot gan vadītāja vietnieku no ārzemju studentu puses, gan ārzemju grupu vecāko nolikumu; izveidoti un noorganizēti vairāki jauni pasākumi kā ziemas sporta spēles «Briedīši» un zaļumballe «Studentu Saulgrieži» u.c.; panākts tas, ka RTU Zinātniskās bibliotēkas 24/7 lasītava decembra un ziemas sesijas laikā ir pieejama visā ēkas jaunajā korpusā, kas dod iespēju daudz vairāk studentu arī nakts laikā piekļūt pie lielākas daļas bibliotēkā pieejamo materiālu un veikt nepieciešamos mācību darbus; kā arī jaunizveidota RTU SP mājaslapa RTU.lv vidē, kurā Jūs šobrīd lasāt šo rakstu. RTU SP vadīto projektu ietvaros ir būts Šveicē, Norvēģijā, Lietuvā un Igaunijā un citviet. Ir izdots žurnāls, kuru var meklēt arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumos. Veidojot sadarbību starp uzņēmējdarbibas vidi un universitāti, ir notikušas neskaitāmas vieslekcijas, diskusijas, darbu prezentēšanas un konsultācijas, lai ikviens RTU students kļūtu arvien konkurētspējīgāks.

Arī katra fakultātes studentu pašpārvalde ir parādījusi savas spējas apjomīgu darbu veikšanā šī gada laikā: organizēti un plaši izskanējuši vairāki gan ierasti projekti kā «Papīra tilti», kas sasniedza 216 dalībnieku rekordlielu skaitu, un «Vafeļu inženieris» (BIF SP), Baltijas mehānikas studentu sacensības «Zobrats», autosporta sacensības «Mehu Stūre 2019» un aizvadīts pēdējās Baltijas makaronu tiltu konstruēšanas sacensības «STIKS» (MTAF SP), «Elektronikas diena» un «Elektronikas nedēļa» (ETF SP), «Erudītais Inženieris» un «Šķērsgriezums» (DITF SP), IEVF Karjeras nedēļa un IEVF Veselības nedēļa (IEVF SP), «Kreatīvās Ķīmiķu dienas 2019» (MLĶF SP) un citi, gan jauni kā konference «BUILDSOME from USA to Latvia» (BIF SP), kuras galvenais viesis bija arhitekts Alberts Zulps no viena no lielākajiem ASV būvniecības uzņēmumiem «SKANSKA», «Enerģētikas un elektrotehnikas nedēļa» (EEF SP) un citi. Ir norisinājušies arī vairāki kopprojekti kā nakts orientēšanās sacensības «Pazudušie» (ETF SP, IEVF SP, MLĶF SP), kas šogad piedzīvoja formāta izmaiņas,  Papildus pašu veidotajiem projektiem FSP ir piedalījušās arī citos projektos - ar lielu atsaucību aizvadītas Donoru dienas gan IEVF, gan EEF; decembra laikā EEF SP piedalījās labdarības akcijā «Ziemassvētku rūķis 2019», kur trīs maznodrošinātām ģimenēm tā ar EEF darbinieku un studentu palīdzību ziedoja noderīgas lietas un pārtiku; kā arī to dzīvēs ir norisinājušies būtiski notikumi - MTAF SP ir pārvākusies no Viskaļu ielas kompleksa jeb tautā sauktās Mehulandes uz jauno mehu ēku Ķīpsalā, un BIF SP uz remonta laiku ir pārvākušies no savas fakultātes ēkas pie saviem jaunajiem kaimiņiem, jau minēto MTAF ēku.

RTU Studentu parlaments 2019. gada pēdējā dienā vēlas pateikties ikvienam, kas ir ieguldījis darbu Studentu parlamenta izaugsmē un darbībā, kā arī novēl, lai ikkatram SP biedram un vienkārši studentam 2020. gads būtu lielisks dzīves ceļa turpinājums.

Laimīgu Jauno gadu!

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Studentu parlaments

Publikācijas datums

31. decembris, 2019 plkst. 20:30

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_