RTU Studentu parlaments
RTU Studentu parlaments

RTU un Itālijas vēstniecība aicina uz filmu par brīvprātīgo palīdzību ukraiņu bēgļiem

21. februāris, 2023
Publicitātes foto

Apritot gadam, kopš Krievija sāka karu Ukrainā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un darbinieki ir aicināti uz itāļu režisores Alice Tomassini dokumentālās filmas «Kordon» demonstrāciju. Filma stāsta par piecām sievietēm, kuras dara neparastas lietas, palīdzot un dodot cerības ukraiņu bēgļiem. Filmu varēs skatīties piektdien, 24. februārī, plkst. 12.00 RTU Starptautiskās sadarbības centrā, Kronvalda bulvārī 1, 212. telpā. Pirms dokumentālās filmas uzrunu teiks Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti.

Filmas mērķis ir palielināt starptautiskās sabiedrības izpratni par sociālās palīdzības nozīmi kara plosītajā Ukrainā. 24. februārī «Kordon» tiks demonstrēta Itālijas vēstniecībās un Itāļu valodas kultūras institūtos  visā pasaulē, suminot tos, kuri ir palīdzējuši un solidarizējušies ar kara šausmas piedzīvojušajiem cilvēkiem, kā arī godinot kara grūtības pārvarējušo cilvēku drosmi un izturību.

Filma tiks demonstrēta ukraiņu un krievu valodā ar titriem angļu valodā, tās ilgums – 60 minūtes. Filmas demonstrāciju organizē Itālijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar RTU.

Pieteikšanās pasākumam – līdz 23. februāra plkst. 15.00, rakstot e-pastu RTU Starptautiskās sadarbības nodaļas pārstāvim Ērikam Badamšinam – .

Saistītie tagi: