RTU Studentu parlaments
RTU Studentu parlaments

RTU doktoranti aicināti pieteikties braucienam uz CERN

23. oktobris, 2019

Katru gadu tiek rīkots izzinošs brauciens uz Eiropas kodolpētniecības centru (European Organization for Nuclear Research) (turpmāk – CERN), kas atrodas Ženēvas piepilsētā Meirēnā, Šveicē. Brauciena mērķis ir sniegt doktorantiem iespēju apmeklēt pasaules līmeņa pētniecības centru un iepazīties ar tā darbību.

Arī šogad RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu un Doktorantūras skolu rīko mācību braucienu uz CERN.

Brauciens notiks no 2019. gada 10. līdz 13. decembrim.

Brauciena programma:

• 10. decembris (otrdiena) - Izbraukšana no Rīgas. Diena ceļā. Vakarā ierašanās CERN. Nakts CERN hostelī.
  • 11. decembris (trešdiena) - Visa diena CERN. Lekcijas un laboratoriju apmeklējumi. Nakts CERN hostelī.
  • 12. decembris (ceturtdiena) - Lekcijas. Ekskursijas. Brīvais laiks. Nakts CERN hostelī.
  • 13. decembris (piektdiena) - No rīta izbraukšana no CERN un atpakaļceļš uz Rīgu.

Programmas ietvaros tiek plānotas lekcijas, darba grupas, kā arī CMS eksperimenta apmeklējums.

Rīgas Tehniskā universitāte apmaksā ceļa izdevumus, apdrošināšanu un pilnībā vai daļēji sedz naktsmītnēs izdevumus Šveicē hostelī (atkarīgs no pieteikumu skaita), tomēr ēdināšanas un papildu tēriņu izdevumi ir jāsedz pašiem.

Dalībnieku atlase tiks veikta, balstoties uz to zinātniskās nozares atbilstību CERN pētnieciskajiem virzieniem un izteikto motivāciju. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, tad priekšroka tiks dota tiem doktorantiem, kuri brauc pirmo reizi.

Lai pieteiktos braucienam, doktorantiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa tiešsaistē un jānosūta motivācijas vēstule uz epasta adresi līdz 2019. gada 31. oktobrim ieskaitot.

Jautājumu gadījumā rakstīt uz e-pastu vai zvanot uz numuru +371 67089202

Šeit video, kurā iepriekšējo gadu doktoranti dalās ar savu pieredzi, kāpēc ir vērts apmeklēt CERN.