RTU Studentu parlaments

No 30. janvāra RTU atsāk studijas un darbu klātienē

20. janvāris, 2023
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Pateicoties RTU līdz šim īstenotajiem energotaupības pasākumiem, kas kopš septembra ļāvuši samazināt siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņu un ietaupīt līdzekļus, kā arī valdības sniegtajam finansiālajam atbalstam un ieviestajām izmaiņām energopakalpojumu nodrošināšanā, no 30. janvāra Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) atsākas studijas un darbs klātienē.

No 30. janvāra līdz 30. aprīlim visās RTU ēkās no pirmdienas līdz ceturtdienai būs nodrošināta gaisa temperatūra līdz +19 grādiem pēc Celsija, bet pārējā laikā – līdz +16 grādiem. Tāpēc ieteicams studiju procesu un darbu klātienē  organizēt no pirmdienas līdz ceturtdienai, bet pārējās dienās – attālinātā vai daļēji attālinātā režīmā.

Struktūrvienību vadītājiem un fakultāšu dekāniem ir tiesības noteikt individuālu ēku energoresursu patēriņa samazināšanas rīcības plānu. Izņēmuma gadījumos, kad nepieciešama augstāka telpas temperatūra, lai nodrošinātu pētniecisko procesu vai veiktu darba pienākumus klātienē, ja darba specifika nepieļauj to darīt attālināti, ir nepieciešams par to informēt Infrastruktūras departamenta direktoru.

Energoefektivitātes pasākumi apkures sezonā tiek īstenoti, lai sasniegtu 20% siltumenerģijas patēriņa un 20% elektroenerģijas patēriņa ietaupījumu salīdzinājumā ar vidējo patēriņu katrā ēkā pēdējos četros gados. Mazāks energoresursu patēriņš nozīmē gan mazākas izmaksas, gan rūpes par zaļāku nākotni.

RTU līdzīgi kā citas juridiskās personas ir saskārušās ar būtisku energoresursu izdevumu pieaugumu. Kaut arī RTU jau laikus ir veikusi iespējamos energoresursu taupības pasākumus, kā arī universitātes jaunās un renovētās ēkas ir energoefektīvas, tomēr energoefektivitātes rezultātā ietaupīto finanšu apjoms nav samērojams ar energoresursu cenu pieauguma apmēru. No apkures sākuma līdz jaunajam gadam RTU energopatēriņa izmaksas pieauga aptuveni divas reizes, tāpēc ziemas aukstajos mēnešos, kad apkures izmaksas ir vislielākās, RTU izlēma strādāt gan klātienē, gan attālināti līdz brīdim, kamēr energotaupības pasākumi būs nesuši augļus un gaisa temperatūru ēkās varēs paaugstināt. Tomēr joprojām RTU aicina studentus un darbiniekus turpināt energoefektivitātes pasākumus, kontrolējot savus ikdienas paradumus, piemēram, izejot no telpas, izslēgt elektrību, neturēt logus atvērtus vēdināšanas režīmā, atteikties no lifta izmantošanas, beidzot darbu, atslēgt ierīces un biroja aprīkojumu no elektroenerģijas tīkla.

Saistītie tagi: