RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

Aizvadīts pārstāvniecības seminārs «Balss»

17. decembris, 2019
.
.
30. novembrī aizvadīts RTU SP rīkotais pārstāvniecības seminārs «Balss», kura mērķis ir sniegt zināšanas un prasmes studējošo pārstāvniecībai RTU lēmējinstitūcijās un izpildvarās. Foto: Emīls Brenčs

Kuplam jauno un arī jau esošo studējošo pārstāvju skaitam pulcējoties, 30. novembrī tika aizvadīts pārstāvniecības seminārs «Balss», kura mērķis ir sniegt zināšanas, prasmes un spējas pārstāvēt studentus un studējošos Rīgas Tehniskās universitātes lēmējinstitūcijās un izpildvarās, sākot ar Studenta parlamenta Kopsapulci līdz pat RTU Senātam!

Viscaur dienai semināra dalībnieki apguva lekcijas dažādās tēmās, kas viņiem kā studējošo pārstāvjiem palīdzētu, darbojoties RTU lēmējinstitūcijās un izpildvarās. Kā pirmais lektors dienu iesāka Mārtiņš Staķis ar stāstījumu par studentu izaugsmes iespējām politikā. Pēc tam par studentiem tuvākām tēmām kā sevis pārstāvniecību fakultātē un pašas fakultātes pārstāvēšanu RTU lēmējinstitūcijās ciemos ieradās RTU SP vecbiedre Marta Megne, kā arī par Latvijas Studentu apvienību (LSA) un studentu viedokļa pārstāvēšanu valsts mērogā ieradās LSA prezidente Justīne Širina. Semināra lekcijas noslēdza «Laboratorium» dibinātājs Mārtiņš Gulbis ar lekciju par labāku sevis prezentēšanu un kontakta veidošanu ar auditoriju.

Bez lekcijām dalībnieki arī iegūtās zināšanas un iemaņas pielietoja sarūpētajās aktivitātēs - diena tika iesākta ar jaukto komandu mājasdarbu prezentāciju, kurās tika izklāstītas problēmas par studējošo pārstāvniecību un informētību, kā arī piedāvāti risinājumi problēmu risināšanai. Starp M. Megnes un J. Širinas lekcijām norisinājās jaunums - spēle «Kvorums» - kas ļāva dalībniekiem praktiski apgūt situāciju analīzi, kritisko domāšanu un svarīgu lēmumu pieņemšanu.

Diena noslēdzās ar visaptverošu simulāciju, kurā dalībnieki izspēlē studējošo pārstāvju ikdienu, darbojoties RTU SP un RTU lēmējinstitūcijās un izpildvarās kā SP Kopsapulce, RTU Senāts, Satversmes sapulce, fakultāšu domes u.c. un pielietojot semināra laikā dzirdēto un apgūto.

Fotogrāfijas no pasākuma (Foto: Emīls Brenčs)

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Studentu parlaments

Publikācijas datums

17. decembris, 2019 plkst. 13:00

Līdzīgi raksti

Ziņas

_