RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

Atskats uz RTU Rudens sporta spēlēm “Ronīši”

26. oktobris, 2021
.
.

Aizrautība, pozitīvas atmiņas un sacensības gars. Tās būtu tās 3 lietas, kuras varētu raksturot šī gada RTU Rudens spēles “Ronīši”. 25. un 26. septembris būs tie datumi, kas daudziem paliks atmiņā kā kausu vai medaļu saņemšana, kā sacensības un pozitīvu emociju vieta vai arī vienkārši kā dalība lielākajā sporta pasākumā visā Rīgas Tehniskajā universitātē. Kā jau katru gadu, aptuveni 300 cilvēki satikās un sacentās dažādos sporta veidos RTU sporta spēļu dzimtenē, atpūtas un sporta kompleksā “Ronīši”, Klapkalnciemā.

Sporta spēlēs katrs varēja savu dalību pieteikt, izvēloties startēt komandā vai arī veikt individuālās disciplīnas. Uzmanību! Vietu skaits ierobežots – teksts, kas noteikti daudzus pavilka pieteikties individuālajām disciplīnām, zinot, ka visas 24 komandas jau ir nokomplektētas, bet “tik ļoti tomēr gribu braukt uz Ronīšiem”. Disciplīnas Ronīšos norisinās gan uz laukuma, teritorijā, gan smiltīs jūras krastā. Komandas savu sacensības garu parādīja tādās disciplīnās kā pludmales futbols, pludmales volejbols, tautas bumba, strītbols, florbols, stafete, virves vilkšana. Kā arī paralēli šīm spēlēm, lai iegūtu papildus punktus, varēja piedalīties arī individuālajās disciplīnās: karāšanās pie stieņa, lēkšana kartupeļu maisā jeb tupeņlēciens, zābaka mešana, sēdēšana krēsliņā pret sienu uz laiku, tāllēkšana no vietas.

Kā jau katram izcilam pasākumam, arī RTU sporta spēlēm bija sava platforma sociālajos tīklos, kuros bija iespējams sekot līdzi jaunākajām aktualitātēm un paaugstināt serotonīna devu. Platformā facebook vēl iespējams atrast RTU Rudens sporta spēļu eventu, kur varēja ne tikai pieteikties spēlēm, bet arī pieteikties kārtīgam izaicinājumam – ar velo uz Ronīšiem. Organizatoru komandu sestdienā varēja ieraudzīt jau laicīgi, lai visu inventāru saliktu pa tā nepieciešamajām vietām, savāktu nepieciešamās lietas un ieslēgtu Ronīšu playlisti, kuras tapšanā šogad ikviens varēja piedalīties un ielikt savas mīļākās dziesmas. Iznākums – 65h gara playliste. Dziesmām skanot, tika sagaidīti arī šī gada tiesneši, pirmās komandas un arī viens cilvēks, kas pieņēma izaicinājumu un savu rīta vingrošanu sāka ar velo braucienu no Ķīpsalas uz Ronīšiem.

Nu ko… visi ieradušies un pasākumu varam atzīt par atklātu! Kā tieši? Ar svinīgiem vārdiem no pasākuma galvenās organizatores Sindijas Vītolas, RTU Studentu parlamenta prezidentes Anetas Tarāsovas, RTU Studentu parlamenta sporta nodaļas vadītāja Mārtiņa Bataiša, kā arī no RTU finanšu prorektora Ingara Eriņa, kurš palīdzēja visiem ievingrināt muskuļus un būt gataviem sacensībām. Spraiga spēle bija jūtama jau no paša sākuma, jo visi zināja, ka ir sakomplektējuši spēcīgas komandas, lai varētu tikt pie godalgotās komandas titula. Mūzikas un kārtīgas atbalstīšanas laikā varējām pavadīt pirmo sporta spēļu dienu.

Kā pēdējo sestdienas disciplīnu atzīmējām virves vilkšanu, kas noteikti sagādāja nedaudz grūtības tieši disciplīnas atrašanās vietā, ņemot vērā to, ka izskatījās, ka lietus būtu nolijis tikai vienas komandas pusē. Taču organizatoru vidū noskanot teicienam “a kad nav sagājis”, nonākam pie tā, ka virves vilkšanu organizējam uz trotuāra. Pēc saspringtās un garās disciplīnas, kur no abām pusēm komandas skaļi bļauj un liekas, ka drīz ar vārdiem palīdzēs saturēt virvi un palīdzēt, laiks apbalvot individuālo disciplīnu uzvarētājus gan sieviešu kārtā, gan vīriešu. Spilgtākais gadījums noteikti bija redzēt kā dalībniece Madara Auziņa ar spēcīgu rezultātu pārspēj visus sēdēt krēsliņā pret sienu, noturoties 1h 40min vienā, nekustīgā pozīcijā. Protams, pēc kārtīgām sporta spēlēm īsta balle ir tieši tas, kas nepieciešams. Šogad uz skatuves aicinājām mūzikas grupu Buļļa metiens, kas dalībniekiem lika vēl vairāk izlikt spēkus, dejojot un lēkājot pie visiem zināmajiem mūzikas šedevriem.

26. datums, svētdiena jeb otrā diena sporta spēlēs. Līdzīgi kā pirmā tikai drošvien atšķīrās ar to, kurš ilgāk gulējis un kurš mazāk. Ap plkst. 10:00 sākam ceturtdaļfinālus un turpinām līdz pat godalgoto vietu iegūšanai. Vēl pāris sviedru izliešanas un atbalstītāju balsu izkliegšanas un mums ir zināmi rezultāti! Apbalvošanā svinīgos vārdus izteica RTU Rektors Leonīds Ribickis kopā ar studentu parlamenta prezidenti, pasniedzot kausus, medaļas un atbalstītāju sniegtās lietas uzvarētāju komandām. Kā pirmās tika apbalvotas katras disciplīnas pirmo vietu ieguvušās komandas:

Virves vilkšana – Audzinātājs Reinis un 37. Bērnudārzu palīggrupiņa;

Pludmales futbols – Bom-Bom;

Pludmales volejbols – Ūdens šķēlēji;

Tautas bumba – Spirts un kustība;

Stafete – Čiekurs labāks nekā vārpiņ’

Florbols – Draudzība;

Strītbols – SPIRTA RŪĶĪŠI.

 

Kā arī tika apbalvots kopvērtējums un noteiktas komandas, kas šogad kāpj uz nosacīti nenosacītā pjedestāla:

1. vieta – Ūdens šķēlēji

2. vieta – Audzinātājs Reinis un 37. Bērnudārzu palīggrupiņa

3. vieta – Spirts un Kustība

Šo visu pasākumu nodrošināja un veidoja spēcīga organizatoru komanda. Šogad organizatoru komandā bija Sindija Vītola, Eva Evelīna Repkova, Danīls Ņikiforovs, Māris Žugs, Laura Alise Liepiņa, Laura Asarīte, Karīna Rozkova, Einārs Platacis, Rigonda Buša, Agate Buravcova.

Mēs, organizatoru komanda, vēlamies teikt lielu paldies visiem sporta spēļu atbalstītājiem! Paldies Bungala par stilīgajām festivāla aprocēm, paldies RedBull un meitenēm, kas atbrauca un svētdienā dalījās ar enerģijas dzērieniem, paldies Sigulda adventures un Laima šokolāde par sniegtajām aktivitātēm un labāko to uzvarētāju balviņām, ka arī paldies Coffee Inn, Gandrs, Ādažu čipsi, Myfitness, Ogres milžu taka, Dabas laboratorija, RTU Ķīpsalas peldbaseins, Kurbads ledus halle, Karameļu darbnīca, Skrīveru saldumi. Lielu paldies vēlamies arī teikt Latvijas Augstskolu sporta savienībai, kas palīdzēja pasākumam nodrošināt neaizmirstamās atmiņas, atbalstot tieši RTU Rudens sporta spēles “Ronīši” par godu Starptautiskajai studentu dienai un, protams, paldies arī atpūtas un sporta bāzei “Ronīši”, kas katru gadu uzņem mūs pie sevis.

Katrs mirklis, protams, tika arī iemūžināts. To var droši apskatīt RTU Studentu parlamenta flickr kontā.

Ikviens sevī pierādīja īstu roni-varoni. Paldies, apsveicam laimētājus un tiekamies nākamgad uz tikpat un vēl labākām emocijām!

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

Sindija Vītola

Publikācijas datums

26. oktobris, 2021 plkst. 18:46

Līdzīgi raksti

Jaunumi