Kārlis Roķis

Kārlis Roķis

«Hallo! Man, lūdzu, vajadzētu taksometru!» Šī ikdienišķā frāze ik mirkli atskan taksometru centrālēs, taču tikai retais aizdomājas, ka cilvēku un kravu pārvadājumus nodrošina ne tikai auto vadītāji, bet vēl dažādi speciālisti, un starp viņiem – arī transporta sistēmu inženieri. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvents Kārlis Roķis ir viens no viņiem. 

Kārlis ir absolvējis RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studiju programmu «Transporta sistēmu inženierija» un strādā par datu analītiķi starptautiskajā uzņēmumā «Cabonline Customer Service Latvia», kas nodrošina zvanu un dispečeru centra pakalpojumus Skandināvijas lielākajām taksometru kompānijām.

«Es analizēju mūsu klientu apkalpošanas zvanu centrāles sniegumu, veicu prognožu aprēķinus zvanu apjomiem, strādāju pie potenciālo braukšanas apjomu prognozēšanas, lai varam plānot nepieciešamo darba spēku,» par savu darbu stāsta Kārlis. 

Daudzi droši vien neaizdomājas, ka klientu apkalpošana loģistikas ķēdē ir tikai viens no pamatdarbības veidiem un zvanu centrs ir pirmais punkts, kur sākas klienta kontakts ar pārvadātāju. Bet loģistikas ķēde ir sarežģīta, un tā ir jāpārzina inženieriem, kuri izprot un pārzina loģistikas pamatus, darba procesu organizāciju transporta terminālos, informācijas tehnoloģiju ieviešanu un izmantošanu transportā, transporta sistēmu plānošanu, prognozēšanu un optimizāciju. 

Šīs specifiskās zināšanas, kurām ir plašs pielietojums darba tirgū, Kārlis ir ieguvis, studējot transporta sistēmu inženieriju, kas sniedz gan izpratni par mašīnu uzbūvi un mehāniku, gan par noliktavu un transporta terminālu plānošanu un projektēšanu, gan informācijas tehnoloģijām, ar kuru palīdzību transporta sistēmas tiek uzturētas un nodrošinātas. 

Kārlis ikdienā savā analītiķa darbā izmanto tieši informācijas tehnoloģijas, tāpēc viņam īpaši noder studiju laikā apgūtie datormācības kursi, kā arī programmēšana un statistikas metodes un datu analīze.

Studiju laikā viņš ir izmantojis arī programmas Erasmus+ sniegtās iespējas stažējies Lielbritānijā, luksusauto «Rolls-Royce Motorcars» uzņēmumā.

«Strādāju tieši pie plānošanas, un bija ļoti svētīgi redzēt ražošanas un loģistikas procesus, strādāt ar to izvērtēšanu, optimizēšanu,» stāsta Kārlis. 

Viņš studijas transporta sistēmu inženierijā izvēlējies nākotnes perspektīvu dēļ, jo «transporta nozare ir viena no būtiskākajām tautsaimniecības nozarēm – transports būs vienmēr nepieciešams, un līdz ar to arī darbs būs nodrošināts,» saka Kārlis. Viņš uzskata, ka viņa nodarbinātības robežas ir ļoti plašas, jo studiju laikā ir ieguvis tik daudzpusīgas zināšanas, ka «iespēju, kur darboties, ir ļoti daudz.»

Arī Tev ir iespēja studēt bakalaura programmā «Transporta sistēmu inženierija» un maģistra programmā «Transporta sistēmu inženierija».

Kopīgot rakstu