RTU Latvijā saglabā līderpozīcijas prestižajā «QS World University Rankings»

9. jūnijs, 2021

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings 2022» iekļuvusi 751.–800. vietā, un šis rādītājs ir augstākais no reitingā iekļauto trīs Latvijas universitāšu izvērtējuma rezultātiem. Visaugstāk reitingā novērtēts RTU ārvalstu studentu īpatsvars, turklāt šajā rādītājā RTU savu pozīciju uzlabojusi par 82 vietām, pasaules mērogā sasniedzot augsto 289. vietu.

«QS World University Rankings 2022» iekļautās 1300 augstskolas no 93 valstīm izvērtētas pēc sešiem kritērijiem – akadēmiskās reputācijas, darba devēju reputācijas, citējamības, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvara.

«RTU internacionalizācijas līmenis reitingā ir visaugstāk novērtētais kritērijs,» sacīts «QS World University Rankings» komentāros. Internacionalizācija ir viena no būtiskākajām RTU darbības prioritātēm. Mērķtiecīgas darbības rezultātā pēdējo gadu laikā strauji palielinājies RTU ārvalstu studentu skaits, un augstskolā ir studējošie no vairāk nekā 80 valstīm. RTU ierindojas starp 300 labākajām universitātēm ārzemju studentu apmācībā pasaulē.

RTU šogad savu sniegumu uzlabojusi arī akadēmiskās reputācijas un darba devēju reputācijas kritērijos. Arī šie kritēriji universitātei ir svarīgi, jo apliecina gan akadēmisko kvalitāti, gan arī studiju programmu atbilstību darba tirgus prasībām. Akadēmiskās un darba devēju reputācijas izvērtējums ir balstīts starptautiskā reitinga aģentūras pētījuma. Viedokli par RTU izteikuši ne vien Latvijas, bet arī citu valstu darba devēji un zinātnieki.

No Latvijas reitingā iekļuvušas arī Latvijas Universitāte, kas ieņem 1001.–1200. vietu, un Rīgas Stradiņa universitāte, kas tāpat kā iepriekšējā gadā ieņem 801.–1000. vietu.

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad topa pirmajā vietā ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, savukārt otrajā vietā ierindojusies Oksfordas Universitāte, bet trešajā – Stenfordas Universitāte.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments