Atvērto durvju diena

RTU Atvērto durvju diena notiks 30. martā no plkst. 9 līdz 15 Ķīpsalas ielā 6, Rīgā. Pasākumā varēs iepazīties ar studiju iespējām Rīgas Tehniskajā universitātē, apmeklēt fakultātes, kā arī uzzināt par studiju un ārpusstudiju dzīvi.

Atvērto durvju dienas informatīvie pasākumi sāksies plkst. 9.00 Ķīpsalas ielā 6, kur būs izvietoti RTU fakultāšu informatīvie stendi. Tajos konsultanti stāstīs par visu studiju līmeņu programmām un uzņemšanas nosacījumiem, ārpusstudiju dzīvi un citiem jautājumiem.

Pasākumā notiks arī informatīvas lekcijas, kurās RTU pārstāvji sniegs ieteikumus, kā sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem fizikā, ķīmijā un matemātikā, informēs par uzņemšanas kārtību pamatstudiju programmās.

Noslēgumā skolēniem būs iespēja doties ekskursijās, mācībspēku un studentu pavadībā iepazīstot fakultātes un laboratorijas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā.

Atvērto durvju dienā skolēnus un viņu vecākus plkst. 10.00 un 12.00 Kronvalda bulvārī 1 gaidīs arī RTU Inženierzinātņu vidusskola.

Atzīmē pasākumu un seko līdzi jaunumiem Facebook notikumā.

Atvērto durvju dienas programma

• 09.00 - 15.00 RTU fakultāšu informatīvie stendi​ un individuālas konsultācijas (AF, ātrijā)

Šogad esam sagatavojuši lekcijas, prezentācijas, radošās darbnīcas un ekskursijas katrā no fakultātēm, lai ikviens var uzzināt tieši par viņa interesējošo tēmu. Tāpēc izpēti programmu iepriekš un atzīmē, uz kurām no aktivitātēm vēlies doties.

Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte (EEF) piedāvā uzzināt par studiju programmām un padziļināti uzzināt par dažām no tēmām, ko pēta šīs fakultātes zinātnieki:

• 11.00 - 11.15 Dekāna uzruna un prezentācija par studiju programmām (EEF, 115. audit.)
  • 11.20 - 11.45 Prezentācija: Elektrotehnoloģiju datorvadības un Adaptronikas programmas (EEF, 115. audit.)
  • 12.00 - 12.15 Prezentācija: Ievads vides zinātnē, vides zinātnes aktuālie temati, studiju metodes (EEF, 115. audit.)
  • 12.20 - 12.30 ZPD prezentācija par Saules paneļu sistēmu attīstību Latvijā (EEF, 115. audit.)
  • 12.30 - 13.00 Lekcija: Biomimikrija (EEF, 115. audit.)
  • 14.30 - 15.10 Lekcija: Ievads vides zinātnē un Biomimikrijā (EEF, 115. audit.)

*prezentācijas notiek Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē Āzenes iela 12/1, 115. auditorijā.

Arhitektūras fakultāte

Arhitektūras fakultātē (AF) varēsi vērot kā studentiem notiek zīmēšanas nodarbībās, kā arī iziet ekskursijā kopā ar gidu:

• 10.00 - 10.15 Dekāna prezentācija par studiju programmām (AF, 306. audit.)
  • 10.20 - 11.20 Ekskursija pa Arhitektūras fakultāti​
  • 13.00 - 14.00 Ekskursija pa Arhitektūras fakultāti​
  • 11.00 - 13.00 Zīmēšanas kursu norises vērošana (AF, 4. stāvs)
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti (DITF) varēsi izstaigāt kopā ar zinošiem gidiem, kas parādīs gan laboratorijas, gan izstāstīs visu par studiju iespējām:

• 13.10 Pulcēšanās pie DITF stenda, lai dotos uz fakultāti
  • 13.30 - 14.50 Prezentācija par studiju iespējām un ekskursija pa laboratorijām (DITF, 149.audit.)

*Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte atrodas Daugavgrīvas ielā 2.

Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) vērs vaļā durvis visiem interesentiem, un būs unikāla iespēja apskatīt laboratorijas, kurās ikdienā strādā zinātnieki:

• 12.00 - 13.00 Dekāna uzruna, prezentācija par studiju programmām (ETF, 201. audit.)
  • 13.00 - 14.00 Ekskursija pa fakultātes laboratorijām

*Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte atrodas Āzenes ielā 12.

Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) iepazīstinās gan ar studiju iespējām, gan ar Studentu pašpārvaldes aktīvistiem, kas izstāstīs kā ir studēt RTU:

• 13.30 - 14.00 Prezentācija par studiju iespējām, Studentu pašpārvaldes prezentācija (IEVF, 202. audit.)
  • 14.10 - 15.00 Ekskursija pa fakultātes laboratorijām

*Inženierekonomikas un vadības fakultāte atrodas Kalnciema ielā 6.

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF) iepazīstinās ar tādām studiju programmām kā ķīmija, materiālzinātne, materiālu tehnoloģija un dizains un citām. Izmanto iespēju uzzināt vairāk:

• 11.00 - 12.00 Dizaina tehnoloģiju institūts: Prezentācija par studiju programmām, procesu un iespējām, laboratoriju un studentu kursa darbu apskate (AF, 109. audit.)
  • 13.00 - 14.00 Dizaina tehnoloģiju institūts: Prezentācija par studiju programmām, procesu un iespējām, laboratoriju un studentu kursa darbu apskate (AF, 109. audit.)

*Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte atrodas Paula Valdena iela 3/7.

Karjeras izvēles un uzņemšanas noteikumu informācija

RTU Karjeras centrs un Uzņemšanas komisija ir sagatavojusi seminārus, kas palīdzēs izvēlēties nākotnes studijas, sagatavoties eksāmeniem un izprast, kas nepieciešams, piesakoties studijām RTU:

• 10.00 - 10.30 Uzņemšanas noteikumi un pieteikšanās studijām (AF, 115. audit.)
  • 10.40 - 11.10 Centralizētie eksāmeni (fizikā, ķīmijā un matematikā), un kas jāņem vērā, lai tos veiksmīgi nokārtotu (AF, 115. audit.)
  • 11.20 - 12.00 Centralizētie eksāmeni (fizikā, ķīmijā un matematikā), un kas jāņem vērā, lai tos veiksmīgi nokārtotu (AF, 115. audit.)

Nāc studēt