RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU Vēstures diena 2020

7. oktobris, 2020
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 158. jubilejas priekšvakarā, 2020. gada 9. oktobrī, RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) ekspozīcijas zālē, Kronvalda bulvārī 1, notiks tradicionālā RTU Vēstures diena «Laikmets un personība».

RTU Vēstures dienu plkst. 9.30 ievadīs RTU 61. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture», kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies RTU, Latvijas Universitātes, Valsts valodas centra, Latvijas Zinātņu vēstures asociācijas un citu organizāciju pārstāvji.

Zinātniskās sekcijas programmā ir referāti par dažiem aktuāliem akadēmiskās dzīves aspektiem un privātdocenta statusu 20. gadsimta pirmajā pusē, kā arī par vairāku bijušo Rīgas Politehnikuma / Rīgas Politehniskā institūta (RPI) docētāju un absolventu dzīvesgājumu Latvijā un ārpus tās. Konferencē piedalīsies arī zinātnisko rakstu varoņi – RPI absolvents (1972), inženieris un sportists Mārtiņš Stabiņš un RPI absolvents (1968), vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis.

Zinātniskās sekcijas noslēgumā kopīgi atcerēsimies izcilo personību, daudzu Latvijas un ārzemju profesionālo organizāciju Goda biedru, RTU Goda biedru un zinātniskā žurnāla «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» bijušo redkolēģijas locekli akadēmiķi Jāni Stradiņu (1933–2019), viņa nozīmīgo devumu zinātnē, Latvijas zinātņu vēsturē un sabiedrībā. RTU IVPC komanda izveidojusi arī ekspresizstādi par akadēmiķi J. Stradiņu un viņa sadarbību ar RTU un mūsu augstskolas Vēstures muzeju.

Pasākuma noslēgumā tiks atvērts RTU IVPC sagatavotais ceturtais zinātniskais žurnāls «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» (2020/4).

Programma.

Ņemot vērā valstī izsludinātos epidemioloģiskos ierobežojumus, dalība RTU Vēstures dienā tikai ar ielūgumiem.

Kopīgot rakstu

Par mums

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

7. oktobris, 2020 plkst. 9:35

Līdzīgi raksti

Jaunumi