RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU Starptautiskajā muzeju dienā aicina iepazīt inženierzinātņu vēstures mantojumu

16. maijs, 2018

Atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs (IVPC) 18. maijā aicina iepazīt inženierzinātņu vēsturi. RTU IVPC jeb RTU Vēstures muzejs atrodas Kronvalda bulvārī 1 un apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 14.00 līdz 17.00.

Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīt RTU vēsturi, kas aizsākās 1862. gadā, kad tika dibināts Rīgas Politehnikums – pirmā daudznozaru tehniskā augstskola tā laika Krievijas impērijā. Viesiem būs iespēja piedalīties viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par augstākās tehniskās izglītības vēsturi Latvijā.

Muzeja ekspozīcijā iekļauti un apskatei būs pieejami arī tā senākie un īpašākie eksponāti – Rīgas Politehnikuma Padomes Protokolu grāmata, sākta 1861. gada augustā, kurā protokolētas sanāksmes vēl pirms studiju sākuma, vienīgā Nobela prēmijas laureāta no Baltijas guberņām – rīdzinieka profesora Vilhelma Ostvalda 19. gadsimta 80. gados paša darinātā krāsniņa, kā arī 19. gadsimtā augstskolas studentu izstrādātie diplomdarbi.

Muzeja darbinieki pastāstīs par centra darbību un aktualitātēm inženierzinātņu vēstures pētniecības jomā. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs saņemt informāciju par studiju iespējām RTU.

RTU Vēstures muzejs darbu sāka kā Rīgas Politehniskā institūta vēstures istaba. Sagaidot RTU 155. gadadienu, kuru augstskola atzīmēja 2017. gadā, izveidota jauna ekspozīcijas zāle Kronvalda bulvārī 1. Tajā izvietots vizuāls hronoloģiski orientēts stāsts par RTU vēsturi plakātu un digitālā formā, informācija par katru no RTU fakultātēm, sākot no pirmsākumiem, vitrīnas ar interesantākajiem vēsturiskajiem objektiem. Ekspozīciju zālē līdz 20. maijam apskatāma izstāde «Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti», kas veltīta Igaunijas, Latvijas un Lietuvas simtgadei, ko tās atzīmē šogad.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. maijs, 2018 plkst. 12:48