RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU profesorei A. Zigmundei piešķirts Igaunijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācijas Goda biedra nosaukums

2. decembris, 2021
.
.

Igaunijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācija piešķīrusi Igaunijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācijas Goda biedra nosaukumu RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra pētniecei profesorei Alīdai Zigmundei.

Šāds goda nosaukums piešķirts arī Latvijas zinātņu vēsturniekam, Rīgas Stradiņa universitātes profesoram Jurim Salakam. Abi zinātņu vēsturnieki darbojas Baltijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācijā, pārstāvot Latvijas Zinātņu vēstures asociāciju. Latvijas un Igaunijas zinātņu vēsturniekiem ir izveidojusies ilggadēja sadarbība, tostarp savstarpējs atbalsts Igaunijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācijas zinātniskajam žurnālam «Acta Baltica Historiae et Philosophiae Scientiarum», kas kopš 2013. gada iznāk angļu valodā. Žurnāla sagatavošanā A. Zigmunde piedalās kopš tā pirmsākumiem.

Šādu goda nosaukumu ir izpelnījušies tikai nedaudzi. Pirms 20 gadiem, 2001. gadā, Igaunijas Zinātņu vēstures un filozofijas asociācijas Goda biedra nosaukums tika piešķirts arī akadēmiķim, RTU Goda biedram (2000), zinātņu vēsturniekam Jānim Stradiņam (1933–2019).

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

2. decembris, 2021 plkst. 15:03

Līdzīgi raksti

Par mums

Jaunumi