RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU 160. jubilejas gads – krāsains, prieka un sasniegumiem piepildīts

29. decembris, 2022
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) darbiniekiem un studentiem 2022. – 160. jubilejas – gads ir bijis notikumiem un panākumiem bagāts. Īsi pirms gadu mijas spilgtākie mirkļi ir apkopoti video, kuru skatoties, ikviens var gremdēties patīkamās atmiņās par aizvadāmo gadu un iedvesmoties 2023. gada darbiem un izaicinājumiem.

Aizejošā gada centrālais notikums RTU, protams, bija 160. jubilejas svinības. Rektora pieņemšana RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Lielais izlaidums un inženierzinātņu festivāls Mežaparka Lielajā estrādē 1. jūlijā pulcēja studentus, absolventus, darbiniekus, RTU sadarbības partnerus un atbalstītājus. 

Izcilākie RTU zinātnieki un Goda doktori apbalvojumus saņēma 14. oktobrī, kas ir RTU dibināšanas diena. Par godu jubilejai tika izveidota filma «Paātrinājums», kas iezīmē ne tikai inženierzinātņu vēsturi, bet arī zinātnes vidi un studijas mūsdienās. 

Izglītības reformu procesā arī ir notikušas būtiskas izmaiņas – izveidota RTU padome, ievēlēta jauna RTU Satversmes sapulce un jaunais Padomnieku konvents. Latvijas Jūras akadēmijai arī ir svarīga loma RTU dzīvē, jo 2022. gadā tā kļuva par RTU autonomu struktūrvienību. Savukārt atjaunotajā Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkā tika izvietots Zinātnes un inovāciju centrs, kas ir būtiska vieta zinātņietilpīgu ideju realizēšanai. Savukārt aeronautikas tehnoloģijas studenti un zinātnieki varēs attīstīt  jaunajā RTU Aeronautikas institūta zinātniski pētnieciskajā un mācību ēkā, kas tika atklāta 2022. gada rudenī. 

Par godu RTU jubilejai studenti un darbinieki vasarā RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā iestādīja 160 kokus, tādējādi to padarot zaļāku. Universitāte var lepoties arī ar iekļūšanu 55. vietā pasaules zaļāko universitāšu reitingā «GreenMetric Word University Rankings 2022».

Universitātes renovētās ēkas un laboratorijas 2022. gadā ir apmeklējuši daudzi nozīmīgi viesi – ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas prezidents Abdulla Šahids, Eiropas Kodolpētniecības centra padomes prezidents Eliezers Rabinovičs, Eiropas Padomes Attīstības bankas viceprezidents Tomašs Bočeks, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergārds Knudsens, kā arī NATO parlamentārās asamblejas delegācija un Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola. 

Pirmo reizi RTU organizēja arī «TEDx Riga Tehnical University», kur uzstājās daudzu jomu pārstāvji, arī RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne Elīna Gaile-Sarkane un RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra pētnieks Kristaps Paļskis. Tāpat daudz darīts, lai veicinātu jauniešu interesi par eksaktajām un inženierzinātnēm. Piemēram, jau trešo gadu Talantu programmā RTU uzņēma 50 īpaši talantīgus jauniešus no visas Latvijas, kā arī tiek veidots jaunais RTU zinātkāres centrs «Futurimo Rīga», kura atklāšana iecerēta 2023. gada pavasarī 

Lai arī Jaunais gads ir notikumiem un sasniegumiem pilns!

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. decembris, 2022 plkst. 14:34

Līdzīgi raksti

Par mums

Jaunumi