RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RPI absolvents Arno Līcis saņem balvu «Latvijas Lepnums»

21. novembris, 2022
Arno Līcis, saņemot 2022. gada «Latvijas Lepnuma» balvu – Zelta ābeli.

Neilgi pirms Latvijas Republikas 104. dzimšanas dienas notika balvas «Latvijas Lepnums» laureātu svinīgā godināšanas ceremonija, ko skatītāji TV ekrānos varēja vērot mūsu valsts proklamēšanas dienā – 18. novembrī.

Šogad balva tika pasniegta 19 reizi, un nominācijā «Sirdsdarbs» to saņēma Rīgas Politehniskā institūta (kopš 1990 – RTU) Mehānikas fakultātes absolvents (1964) Arno Līcis, inženieris, izgudrotājs un sportists, populāro orientēšanās sporta sacensību «Magnēts» aizsācējs (1969) Latvijā. Balvu A. Līcim pasniedza pasaules čempions orientēšanās sportā, A. Līča skolnieks Edgars Bertuks. Sirsnīgi sveicam Arno Līci un priecājamies kopā ar viņu!

A. Līcis joprojām atceras savu augstskolu un regulāri apmeklē RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) organizētās zinātniskās konferences. 2019. gadā, godinot A. Līci 80. dzimšanas dienā un atzīmējot orientēšanās sporta sacensību «Magnēts» 50 gadu jubileju, RTU IVPC zinātniskā žurnāla «Inženierzinātņu un augstkolu vēsture» 3. numurā (2019/3) publicēts Ērikas Lankas un Alīdas Zigmundes zinātniskais raksts, kas atspoguļo A. Līča veikumu inženiera profesijā, izgudrotājdarbībā un, protams, viņa nopelnus orientēšanās sporta popularizēšanā un sasniegumus dažāda mēroga sacensībās.

21. novembris, 2022 plkst. 10:54

Par mums