RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Retumu lasītavā būs skatāma RTU Zinātniskās bibliotēkas vēsturei veltīta ekspozīcija

3. oktobris, 2017
Ekspozīcijā būs aplūkojamas grāmatas, kas ir RTU Zinātniskās bibliotēkas krājumā kopš tās dibināšanas. Foto: RTU Zinātniskā bibliotēka

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā 11. oktobrī plkst. 15 tiks atklāta jauna ekspozīcija «Tā radās mūsu bibliotēka…». Tajā būs aplūkojamas grāmatas, kas ir RTU Zinātniskās bibliotēkas krājumā kopš tās dibināšanas, kā arī dažādi seni mērinstrumenti un ierīces.

RTU Zinātniskās bibliotēkas vēsture cieši saistīta ar RTU vēsturi. Bibliotēkas veidošana sākās 1862. gada vasarā, kad Rīgas Manufaktūras komiteja nodeva tās krājumam 1048 grāmatas, bet vasarā 4000 grāmatu par tirdzniecības un tautsaimniecības nozarēm no sava krājuma augstskolai dāvināja Rīgas Biržas komiteja, savukārt Rīgas Tehniskā biedrība topošo bibliotēku papildināja ar 2700 grāmatām. Šie izdevumi kļuva par pamatu jaunizveidotās augstskolas bibliotēkai. Līdz mūsdienām saglabājušies ļoti maz eksemplāru no šī krājuma, jo Pirmā pasaules kara laikā bibliotēkas krājums tika evakuēts uz Krieviju. Ivanovovozņesenskas (tagad Ivanovas) pilsētā palika lielākā un vērtīgākā augstskolas bibliotēkas krājuma daļa.

Jaunizveidotajā ekspozīcijā būs iespēja aplūkot visas Rīgas Biržas komitejas dāvinātās grāmatas, kas saglabājušās RTU bibliotēkā līdz mūsdienām, kā arī tā laika Politehnikuma un Rīgas Politehniskajā institūta (RPI) bibliotēkas krājumā esošās grāmatas. Ekspozīcija papildināta ar tā laika Rīgas pilsētas un RPI, kā arī dažādu izglītības dokumentu attēliem.

Līdzās grāmatām būs iespēja aplūkot arī dažādus mērinstrumentus un ierīces, kā piemēram, ampērmetru, voltmetru, nivelieri, teodolītu un daudzus citus.

Retumu lasītava apmeklētājiem atvērta pirmdienās un trešdienās plkst. 12-16 un otrdienās, ceturtdienās un piektdienās plkst. 10-14 RTU Zinātniskās bibliotēkas 5. stāvā, Paula Valdena ielā 5, Ķīpsalā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. oktobris, 2017 plkst. 12:50