RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Humanitārā institūta dzimšanas dienas svinībās atvērs zinātnisko monogrāfiju «Skolotāju profesionālā identitāte»

14. novembris, 2019

Piektdien, 15. novembrī, plkst. 14 Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (RTU IVPC) ekspozīcijas zālē, Kronvalda bulv. 1, notiks E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) Humanitārā institūta dzimšanas dienas svinības «25 + 1», kuru laikā atvērs arī zinātnisko monogrāfiju «Skolotāju profesionālā identitāte».

Pasākumā klātesošos uzrunās LZA prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna, ETHZF dekāne profesore Marina Platonova, viena no zinātniskās monogrāfijas autorēm, Latvijas Universitātes emeritētā profesore Ausma Špona, zinātniskās monogrāfijas recenzente, Rīgas Stradiņa universitātes studiju prorektore profesore Tatjana Koķe un ETHZF Humanitārā institūta direktore, monogrāfijas zinātniskā redaktore asociētā profesore Airisa Šteinberga.

Zinātniskās monogrāfijas «Skolotāju profesionālā identitāte» autoru kolektīvs ir septiņi pedagoģijas un psiholoģijas pētnieki no Latvijas un Krievijas augstskolām, un tajā, balstoties uz abās valstīs veiktu skolotāju aptauju rezultātiem, autori izstrādājuši skolotāja profesionālās identitātes strukturāli saturisko modeli.

«Mūsdienās skolotāja tēls sabiedrībā mainās, ne vienmēr pozitīvi, nemitīgi paplašinās tā funkcijas. Skolotājs mūsdienās ir zināšanu treneris, bērnu uzraugs, izklaidētājs, sociālais terapeits, kam jāsaved kārtībā tas, ko nav veikusi ģimene. Valsts ierēdņi diktē, kā skolotājam jāstrādā, kāds saturs ir jāliek izglītības un audzināšanas pamatā,» norādīts pētījumā.

Monogrāfija paredzēta pedagoģijas un psiholoģijas pētniekiem un praktiķiem, izglītības jomas vadītājiem, studentiem ‒ topošajiem skolotājiem, un to klajā laidusi RTU Izdevniecība.

14. novembris, 2019 plkst. 12:32

Par mums