RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Fotogalerija: izstādes «Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti» atklāšana

20. februāris, 2018
Foto: Eduards Lapsa

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra ekspozīcijas zālē 20. februārī notika izstādes «Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti», kas veltīta Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – simtgadei, atklāšana.

Fotogalerija

Atklāšanas pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks (Tõnis Nirk), Lietuvas Republikas vēstnieka Latvijā padomnieks Tomas Grabauskas, RTU Arhitektūras fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins, Vītauta Dižā universitātes Letonikas centra pārstāvji, RTU rektora vietnieks Igors Tipāns, RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra asociētā profesore Alīda Zigmunde un citi.

Izstādē aplūkojamas triju laikabiedru – igauņu arhitekta Edgara Johana Kūsika (Edgar Johan Kuusik, 1888–1974), latviešu arhitekta Indriķa Blankenburga (1887–1944) un latviešu izcelsmes lietuviešu arhitekta Karoļa (arī Kārļa) Reisona (1894–1981) darbu fotogrāfijas, skices un plāni. Ar izstādes eskpozīciju vars iepazīties trijās valodās – latviešu, lietuviešu un igauņu.

Izstāde Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra ekspozīcijas zālē, Kronvalda bulv. 1, būs apskatāma līdz 20. maijam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. februāris, 2018 plkst. 17:06