RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Atvērs RTU Goda doktora Kjella Gunnara Hofa mācību grāmatas «Biznesa ekonomika» trešo izdevumu

1. aprīlis, 2019
Foto: pixabay.com

Trešdien, 3. aprīlī, plkst. 17 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures muzejā, Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, notiks RTU Goda doktora Kjella Gunnara Hofa mācību grāmatas «Biznesa ekonomikas» trešā izdevuma atvēršanas svētki.

Grāmatas atvēršanas svētkos piedalīsies un uzrunu teiks Norvēģijas karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard), RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile – Sarkane. Uzrunu teiks arī grāmatas autors K. G. Hofs.

Mācību grāmata «Biznesa ekonomika», kas piedzīvo jau trešo izdevumu, ir populārs mācību līdzeklis universitāšu un koledžu studentiem uzņēmējdarbības ekonomikas zināšanu apgūšanai, to iecienījuši arī tehnisko fakultāšu studenti. Savukārt uzņēmēji to izmanto kā rokasgrāmatu. Mācību grāmatas mērķis ir sniegt stabilas un dziļas pamatzināšanas uzņēmējdarbības ekonomikas teorijā un ar piemēru palīdzību dot ieskatu ekonomiska rakstura problēmās, ar kādām praksē sastopas uzņēmumi un pēdējā laikā arī valsts un pašvaldību sektors, kā arī aprakstīt šo problēmu risinājumus. Lēmumu pieņemšanā valsts un pašvaldību sektorā aizvien plašāk tiek izmantotas uzņēmējdarbības ekonomikas metodes un līdzekļi.

Jaunais izdevums ir lasītājiem draudzīgāks, tajā teorija iet rokrokā ar šā brīža praksi gan Norvēģijā, gan Latvijā – teksts ir papildināts ar dažādu uzņēmumu raksturojumu un situāciju aprakstiem no uzņēmumu ikdienas. Autors skaidro teoriju, izmantojot piemērus no savas daudzu gadu pieredzes uzņēmējdarbībā – tas stāstījumu padara «dzīvu», vienlaikus pierādot, ka teorijai patiešām ir praktisks pielietojums.

Grāmatas līdzautore ir asociētā profesore Rasma Alsiņa. Viņa ilgus gadus strādājusi RTU un ir vairāku grāmatu autore un līdzautore. Viņa un RTU docents Modris Ozoliņš pielāgoja grāmatas saturu Latvijas lasītājiem, sagādājot piemērus no Latvijas uzņēmumiem, pārbaudot terminoloģiju un uzraugot, lai grāmatā klāstītais atbilst Latvijas uzņēmējdarbības videi.

Biznesa konsultants K. G. Hofs sadarbojas ar RTU kopš 1998. gada. Sākotnēji Norvēģijas kolēģi lasīja lekcijas RTU bakalaura programmu studentiem, bet 2003. gadā pēc Norvēģijas Dienvidaustrumu universitātes Kongsbergas nodaļas mācībspēku Rolfa Kvenilda un K. G. Hofa ierosmes RTU tika izstrādāta unikāla starptautiska maģistra studiju programma «Inovācijas un uzņēmējdarbība», kas vērsta uz inovāciju potenciāla atraisīšanu studentos un uzņēmīguma veicināšanu. Daudzi no Latvijas – Norvēģijas maģistra studiju programmas absolventiem ir veiksmīgi uzņēmēji, kuri nodibinājuši un vada savu biznesu Latvijā un ārpus tās, ieņem vadošus amatus gan privātajā, gan valsts un pašvaldību sektorā. Šobrīd programmā «Inovācijas un uzņēmējdarbība» zināšanas apgūst ne tikai Latvijas studenti, bet arī citu valstu pārstāvji – no Vācijas, Šveices, Ekvadoras, Indijas, Šrilankas, Armēnijas u.c.

Par nozīmīgo ieguldījumu modernu augstākās izglītības programmu attīstīšanā un īstenošanā, kā arī ilgtermiņa sadarbības starp RTU un Norvēģijas augstskolām veidošanā un stiprināšanā, 2007. gadā K. G. Hofam piešķirts RTU Goda doktora nosaukums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. aprīlis, 2019 plkst. 11:09