RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Atklās RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāli un tehniskās izglītības vēsturei veltītus izdevumus

3. oktobris, 2017
.
.

Ievadot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155. gadskārtai veltītos pasākumus, 10. oktobrī Kronvalda bulvārī 1 norisināsies RTU Vēstures diena – Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles atklāšana, RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra zinātniskā žurnāla un grāmatas «Augstākās tehniskās izglītības vēsture Latvijā» piektās daļas atvēršanas svētki, kā arī citi pasākumi. 

Pasākumus plkst. 10 ievadīs RTU 155. gadadienai veltītās 58. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» sēde. Plkst. 14 svinīgi tiks atklāta jaunizveidotā RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāle, kā arī notiks grāmatas «Augstākās tehniskās izglītības vēsture Latvijā» piektās daļas un RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra zinātniskā žurnāla atvēršanas svētki. Pēcpusdienas pasākumos piedalīsies RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un akadēmiķis Jānis Stradiņš, kā arī citi jaunizdotās grāmatas autori, akadēmiskās saimes pārstāvji un inženierzinātņu vēstures pētnieki. 

RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zālē varēs izsekot RTU un augstākās tehniskās izglītības vēsturei 155 gadu garumā, sākot no 1862. gada 14. oktobra, kad darbu sāka Rīgas Politehniskās skolas Sagatavošanas kursi. Ekspozīcija ataino augstskolas vēsturi, iezīmējot svarīgākos pavērsiena punktus – 1896. gadu, kad tā tika reorganizēta par Rīgas Politehnisko institūtu (RPI), 1919. gadu, kad institūta fakultātes tika iekļautas dažādās augstskolās, 1990. gadu, kad RPI kļuva par Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī 2012. gadu – augstskolas 150. gadskārtas jubilejas gadu. 

RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles vīziju un mēbeles projektēja un izgatavoja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studenti un mācībspēki, būvdarbos iesaistījās Saldus tehnikuma audzēkņi, ar materiāliem atbalstīja SIA «Knauf». 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. oktobris, 2017 plkst. 11:56

Līdzīgi raksti

Par mums

Jaunumi