RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Atklāj RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāli un tehniskās izglītības vēsturei veltītus izdevumus

10. oktobris, 2017
Foto – Eduards Lapsa

Ievadot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155. gadskārtai veltītos pasākumus, 10. oktobrī, RTU Vēstures dienā atklāta Vēstures muzeja ekspozīcijas zāle un notika RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra zinātniskā žurnāla un grāmatas «Augstākās tehniskās izglītības vēsture Latvijā» piektās daļas atvēršanas svētki.

Fotogalerija

«Lai vēsture attīstītos, tā vienmēr ir jāpēta, savukārt, lai to atcerētos arī pēc gadu desmitiem, tā jādokumentē. Īpaši būtisks šis pētniecības un dokumentēšanas process ir maz pētītajai inženierzinātņu vēsturei, kas arī īr būtiskākais iemesls RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles tapšanai,» atklāšanas pasākumā saka rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Svinīgajā RTU Vēstures dienas pasākumā piedalījās arī RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra vadītāja Ilze Gudro, RTU Sociālo zinātņu katedras asociētā profesore Alīda Zigmunde, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane, jaunizdotās grāmatas autori, akadēmiskās saimes pārstāvji, inženierzinātņu vēstures pētnieki, kā arī RTU struktūrvienību pārstāvji, fakultāšu dekāni, mācībspēki un citi interesenti.

Vienam no grāmatas autoriem – Ilgvaram Grosvaldam, kurš šogad svin savu 90. gadu jubileju, piešķirts RTU Atzinības raksts par mūža ieguldījumu RTU un ķīmijas vēstures izpētē.

RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zālē var izsekot RTU un augstākās tehniskās izglītības vēsturei 155 gadu garumā, sākot no 1862. gada 14. oktobra, kad darbu sāka Rīgas Politehniskās skolas Sagatavošanas kursi. Ekspozīcija ataino augstskolas vēsturi, iezīmējot svarīgākos pavērsiena punktus – 1896. gadu, kad tā tika reorganizēta par Rīgas Politehnisko institūtu (RPI), 1919. gadu, kad institūta fakultātes tika iekļautas dažādās augstskolās, 1990. gadu, kad RPI kļuva par Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī 2012. gadu – augstskolas 150. gadskārtas jubilejas gadu.

RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāles vīziju un mēbeles projektēja un izgatavoja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studenti un mācībspēki, būvdarbos iesaistījās Saldus tehnikuma audzēkņi, ar materiāliem atbalstīja SIA «Knauf».

RTU Vēstures muzeja zāli var apmeklēt, iepriekš piesakoties

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. oktobris, 2017 plkst. 16:41