RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Atceramies un godinām mūsu augstskolas dibinātājus un bijušos rektorus

12. oktobris, 2022

Tradicionāli jubilejas priekšvakarā RTU vadība, padomes un fakultāšu pārstāvji kopā ar RTU Inženierzinātņu pētniecības centra komandu pieminēja un atcerējās mūsu augstskolas dibinātājus un bijušos rektorus, apmeklējot viņu atdusas vietas Rīgas kapos un noliekot ziedus.

Studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, RTU padomes loceklis, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Jurģis Poriņš, rektora vietnieks digitalizācijā Jans Šlihte, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Mārtiņš Vilnītis, Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesore Maija Šenfelde.

RTU – toreiz Rīgas Politehnikuma (RP) – pirmais direktors (1862–1875) Ernsts Nauks, otrais RP direktors (1875–1885) Gustavs Kīzerickis un trešais RP direktors (1886–1891) Kārlis Augusts Līventāls apbedīti Lielajos kapos. Turpat atrodas arī īpašs piemiņas akmens mūsu augstskolas dibinātājiem. Trīs mūsu augstskolas vadītāji atdusas Meža kapos: Kristaps Neilands, kas 1958. gadā kļuva par atjaunotā Rīgas Politehniskā institūta direktoru un šajā amatā strādāja līdz 1960. gadam, Aleksandrs Mālmeisters, kurš rektora amata strādāja no 1961. līdz 1963. gadam, un Ivars Knēts, kurš RTU vadīja no 1999. līdz 2011. gadam. Matīsa kapos apbedīts bijušais mūsu augstskolas rektors Aleksandrs Veiss, kurš šajā amatā strādājis visilgāk – no 1963. līdz 1985. gadam.

12. oktobris, 2022 plkst. 13:26

Par mums