RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Aizritējusi otrā RTU Vēstures diena!

10. oktobris, 2018

Ar RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) otrā zinātnisko rakstu krājuma un populārzinātniskā pētījumā «Rīgas Tehniskā universitāte. Pusgadsimts Ķīpsalā» atvēršanu aizritējusi otrā RTU Vēstures diena, kas šogad bija veltīta Latvijas valsts simtgadei un 50 gadiem kopš RTU ienākšanas Ķīpsalā.

Dienas pirmajā pusē notika RTU 59. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas «Inženierzinātņu un augstskolu vēstures» sēde, kurā ar referātiem uzstājās vēstures pētnieki. Priekšlasījumos tika aplūkoti dažādi temati, kas saistīti ar RTU un Latvijas valsts tapšanas vēsturi, uz Rīgas Politehniskā institūta (RPI) bāzes dibinātā Ivanovovozņesenskas Politehniskā institūta vēsturi 100 gadu garumā, vairāku nozīmīgu RTU un RPI absolventu profesionālajām gaitām, arhitektūras izglītību Rīgā un Hannoverē, studentu pilsētiņas Ķīpsalā arhitektes veikumu, kā arī citiem jautājumiem. Zinātniskās publikācijas, kas taps uz šo referātu bāzes, tiks publicētas trešajā IVPC zinātnisko rakstu krājumā.

RTU Vēstures dienas otrajā daļā interesenti pulcējās IVPC ekspozīcijas zālē. Šogad – Latvijas valsts simtgades gadā – arī RTU atzīmē vairākas nozīmīgas jubilejas: RTU – 156; Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei un Būvniecības inženierzinātņu fakultātei – 155; ilggadējam RPI rektoram Aleksandram Veisam – 100; RPI atjaunošanai – 60; Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātei – 60; RTU Ķīpsalā – 50. Atzīmējot šos vēsturiskos faktus, IVPC ekspozīcijas zālē iekārtotas vairākas vēstures salas – ekspresizstādes, kas veltītas Aleksandram Veisam, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātei, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei, kā arī RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas vēsturei.

10. oktobris, 2018 plkst. 10:18

Par mums