Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

RTU studentu komandas no pneimobiļu sacensībām Ungārijā atgriežas ar vairākām godalgām

14. maijs, 2019
.
.
Komanda «Riga Fresh»

Viena pirmā, divas otrās, viena trešā vieta dažādās disciplīnās, kā arī jauns Latvijas rekords – ar šādiem izciliem rezultātiem divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studentu komandas atgriezušās no starptautiskajām paškonstruēto pneimobiļu sacensībām «XII International Aventics Pneumobile Competition», kas no 9. līdz 11. maijam norisinājās Egerā, Ungārijā. 

RTU pārstāvēja komanda «Riga Fresh» ar četru riteņu pneimobili un «Riga Airmobile» ar trīs riteņu pneimobili. «Riga Fresh» vairāk nekā 30 komandu konkurencē tālbraukšanas disciplīnā izcīnīja 1. vietu, uzstādot jaunu Latvijas rekordu – 10,6 km. Komanda izcīnīja arī 2. vietu paātrinājuma disciplīnā (dragreiss), nobraucot 220 metru distanci 20,56 sekundēs, sasniedzot ātrumu 50,3 km/h. «Riga Fresh» komanda saņēma arī uzņēmuma «National Instruments» galveno balvu par labāko vadības un kontroles sistēmu.

«Riga Fresh» komandas sastāvs: kapteinis Artūrs Rugājs, dalībnieki Kristians Radiņš, Ojārs Seglērs, Elza Sokolovska, tehniķis – MTAF lektors Māris Gailis, treneris – MTAF Transporta institūta Automobiļu katedras laboratorijas vadītājs Jānis Rudzītis. 

«Riga Airmobile» komanda sīvā konkurencē izcīnīja 2. vietu veiklības braukšanas disciplīnā, piekāpjoties tikai ungāru «Aventics» rūpnīcas studentu komandai, un 3. vietu paātrinājuma disciplīnā. 

«Riga Airmobile» komandas sastāvs: kapteinis Dāvis Serds, dalībnieki Renārs Rutulis un Feride Ločmele, treneris – Transporta institūta Automobiļu katedras asistents Valdis Priede. 

Jāuzteic abu komandu kapteiņu Artūra Rugāja un Dāvja Serda ieguldītais darbs pneimobiļu sagatavošanā un komandas saliedēšanā. «Riga Airmobile» komandas treneris Valdis Priede sniedza būtisku atbalstu studentu tehnisko ieceru  realizēšanā  un foto un video materiālu izveidošanā. Savukārt «Riga Fresh» komandas tehniķa Māra Gaiļa vadībā tapa pneimomotora vadības un kontroles sistēma ar kuras palīdzību pneimomotors darbojas efektīvi, vienlaikus savācot un ierakstot unikālus datus, kurus varēs izmantot bakalaura un maģistra darbos pētniecībā, lai pneimobili padarītu vēl ātrāku un ekonomiskāku. Komandu piedalīšanās sacensībās bija iespējama, pateicoties atbalstītājiem – RTU Studentu iniciatīvas fondam, RTU MTAF un dekānam profesoram Ērikam Geriņam, kā arī RTU MTAF Transporta  institūta Automobiļu katedras kolektīvam.

RTU studentu komandas jau iepriekš ar teicamiem panākumiem piedalījušās starptautiskajās pneimobiļu sacensībās – godalgotas vietas izcīnījuši gan 2018., gan 2017. gada sacensībās. Studenti paši RTU mācībspēku vadībā projektē, būvē un pilotē pneimobiļus, vairāku gadu garumā uzkrājot vērtīgu pieredzi un zināšanas šajā jomā. 

RTU studentu komandas no pneimobiļu sacensībām Ungārijā atgriežas ar vairākām godalgām

Komanda «Riga Airmobile»


 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. maijs, 2019 plkst. 10:18

Līdzīgi raksti

Ziņas

_