Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

Augustā RTU norisināsies trīs vasaras skolas

27. jūlijs, 2018
.
.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) augustā norisināsies trīs vasaras skolas, kurās gan studentu, gan mācībspēku statusā piedalīsies dažādu valstu pārstāvji. Vasaras skolu formāts ļauj uzsākt un attīstīt sadarbību ar citu valstu universitāšu pārstāvjiem pētniecībā, kā arī paver iespējas internacionalizācijas paplašināšanai citās jomās. 

No 12. līdz 24. augustam notiks starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life. Edition 2», kurā piedalīsies 24 studenti no deviņām valstīm, kā arī 25 mācībspēki no desmit valstīm. Šī vasaras skola šogad norisinās jau otro gadu, un tās uzmanības centrā būs jautājumi, kas saistīti ar radioloģijas, kardioloģijas, medicīnas inženierijas un fizikas integrēšanu, nanomedicīnu, biomateriāliem, strukturālo bioloģiju, ģenētiku un citām jomām. Skolas dalībnieki iepazīsies ar medicīnas fizikas pielietojumu pacientu diagnostikā un ārstēšanā, spektrometriskās analīzes ierīču izstrādāšanā un ražošanā.

Vasaras skola «Latvian Biocapacity» ilgs no 13. līdz 22. augustam, un tajā piedalīsies 13 dalībnieki no 11 valstīm. RTU mācībspēku vadībā viņi iepazīs Latvijas dabas bagātības un uzzinās, kā iespējams ražot augstas pievienotās vērtības produktus no vietējiem resursiem un kā iespējams izmantot resursus pilnībā, neatstājot atlikumus. Šīs vasaras skolas mērķis ir popularizēt Latvijas kultūru, vēsturi un dabu un parādīt Latvijas tēlu kā bioresursu lielvalsti, rādot sasniegumus bioloģisko resursu ilgtspējīgā izmantošanā un inovāciju radīšanā.

Vasaras skola «Sustainable Construction – from Traditions to Innovations», kas norisināsies no 19. līdz 30. augustam, būs veltīta ilgtspējīgai būvniecībai. 15 mācībspēku vadībā 16 vasaras skolas dalībnieki aplūkos ilgtspējīgas būvniecības principus gan vēsturiskās ēkās, gan arī mūsdienu būvniecībā. Studenti tiks sadalīti grupās, un katra izstrādās konkrētu uzdevumu, kuru noslēgumā prezentēs pārējiem vasaras skolas dalībniekiem un pasniedzējiem. 

Organizējot šīs vasaras skolas, RTU mērķis ir sniegt savu ieguldījumu, sagatavojot starpdisciplināru jomu speciālistus, kuri spēs ne tikai izstrādāt augsto tehnoloģiju produktus, bet arī veiksmīgi iekļauties starptautisku uzņēmumu darba vidē un komandā īstenot dažādus starpdisciplinārus projektus. Vasaras skolu zinātniskā satura nodrošināšanā iesaistīti pētnieki, kuri pārstāv dažādas jomas un valstis, veicinot zinātniska rakstura sadarbības iespējas starp studentiem un mācībspēkiem un nostiprinot RTU starptautisko atpazīstamību. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. jūlijs, 2018 plkst. 14:12

Līdzīgi raksti

Ziņas