Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU profesors Valdis Kokars ievēlēts akadēmiķa godā

3. decembris, 2018
.
.
RTU profesors Valdis Kokars, saņemot Paula Valdena piemiņas medaļu. Foto - Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Valdis Kokars ievēlēts par Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, savukukārt profesors Jurģis Poriņš un vadošais pētnieks Jānis Ločs - par korespondētājlocekļiem. 

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors Valdis Kokars ievēlēts par LZA īsteno locekli. LZA korespondētājloceklis viņš ir bijis kopš 2009. gada. V. Kokars savulaik arī saņēmis izcilā latviešu izcelsmes zinātnieka Paula Valdena piemiņas medaļu par pētījumiem fotojūtīgu organisko savienojumu ķīmijā. 

Par īstenajiem LZA locekļiem ievēlēti arī Modris Greitāns, Ēriks Jēkabsons, Edgars Liepiņš, Valdis Muktupāvels, Aigars Pētersons, Irina Pilvere, Gunita Zariņa, Aivars Žūriņš.

Savukārt MLĶF vadošais pētnieks Jānis Ločs un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns profesors Jurģis Poriņš  kļuvuši par LZA korespondētājlocekļiem. J. Loča pētniecības intereses saistās ar biomateriāliem un viņš 2018  gadā, svinot RTU 156. jubileju, saņēma balvu «RTU Gada zinātnieks 2018». Savukārt J.Poriņa pētniecības interesēs ir šķiedru optikas pārraides sistēmas. Viņš pirms diviem gadiem ieguvis arī prestižo inženiera Jāņa Lintera fonda apbalvojumu par nopelniem Latvijas elektronisko sakaru attīstībā. 

LZA korespondētājlocekļa titulu ieguva arī Kristiāna Ābele, Jevgenijs Barkanovs, Sergejs Beļakovs, Gundars Bērziņš, Pauls Daija, Ilze Konrāde, Ilze Koroļeva, Tatjana Ķince, Gunārs Lācis, Dace Pjanova, Juris Prikulis, Anatolijs Šarakovskis, Anda Valdovska, Līga Zvejniece.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. decembris, 2018 plkst. 17:06

Līdzīgi raksti

Jaunumi