Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Trešajā biomateriālu erudīcijas konkursā skolēni sāk cīņu par ceļojumu uz Šveici

23. novembris, 2022
.
.
.
Foto: RTU arhīvs

Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkurss skolēniem «BIO-GO-Higher» sākas ar sīvu sāncensību vairāku Latvijas labāko skolu starpā.

Konkursa pirmajā kārtā, kas veltīta fizikai, vislielāko punktu skaitu ieguvusi Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda, kam cieši seko skolēnu komandas no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, RTU Inženierzinātņu vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas. 

Konkursā kopumā piedalās 20 komandas no Jelgavas, Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Cēsīm, Daugavpils, Ogres, Skrīveriem, Bauskas un Salaspils. 

Konkursa pirmā kārta bija veltīta fizikai. Tai jautājumus gatavoja un atbildes vērtēja Rīgas radiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūts ar Valsts Asinsdonoru centra un «Sirowa group» atbalstu. 

Tikko sākusies konkursa otrā kārta, kas ilgs līdz 19. decembrim. Tajā komandām būs jārisina ar ķīmiju saistīti uzdevumi, kurus gatavo un vērtēs RSU Farmācijas fakultāte. Otrās kārtas norisi atbalsta «Olainfarm» un «Benu aptieka». Savukārt nākamā gada 9. janvārī sāksies bioloģijai veltītā kārta. Trešās kārtas uzdevumus veidos un vērtēs Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija. Trešā kārta ilgs līdz 13. februārim. Noslēdzošā kārta sāksies 27. februāra un ilgs līdz 17. aprīlim, skolēniem risinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra izstrādātus uzdevumus medicīnā.

Plānots, ka konkursa noslēgums un apbalvošana notiks maijā RTU. Komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, balvā iegūs ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri, vienu no pasaulē vadošajiem biomateriālu pētniecības centriem – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem un viņu mentoram būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā. 

BBCE ikgadējo konkursu rīko jau trešo reizi, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Iepriekš tajā uzvaras laurus plūca RTU Inženierzinātņu vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas.

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. novembris, 2022 plkst. 11:52

Līdzīgi raksti

Jaunumi