Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Topošās dizaineres prezentē savas kolekcijas RTU modes skatē «Ķīpsalas pavasaris»

24. aprīlis, 2018
.
.
Gunas Stikānes kolekcija «Nospiedums»

Noslēdzoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošo dizaineru ikgadējai modes skatei «Ķīpsalas pavasaris», balvas piešķirtas piecām pārliecinošāko tērpu kolekciju autorēm.

Modes skatē, kas notika 23. aprīlī, mācībspēku, modes ekspertu, atbalstītāju un skatītāju vērtējumam tika nodotas bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studenšu veidotās tērpu kolekcijas. 

DTI balvu saņēma 4. kursa studente Everita Kondratjeva par kolekciju «Bogene». Izvēloties uzvarētāju, tika ņemts vērā kolekcijas kopējais koncepts, ieguldītais darbs, darba kvalitāte, kā arī tas, cik laicīgi tā tika izstrādāta. E. Kondratjeva saņēma arī atbalstītāju – SIA «Catamaran Sports» balvu. 

Tika piešķirtas arī divas studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» balvas, un tās saņēma 4. kursa studente Tīna Marta Verpakovska par kolekciju «Gaisma», kā arī 4. kursa studente Guna Stikāne par kolekciju «Nospiedums». G. Stikānes veidotā kolekcija izpelnījās arī RTU Absolventu asociācijas balvu un atbalstītāja SIA «Solutions» balvu. 

SIA «Solutions» balvas saņēma arī 3. kursa studente Alīne Skarule par kolekciju «Brīze», kā arī 4. kursa studente Ludmila Maļceva par darbu «Eiforija».

DTI studentu modes skate šogad norisinājās 14. gadu pēc kārtas, un tā bija veltīta Latvijas simtgadei. Studenšu radītā dizaina risinājumi atklājās dažādās tērpu formās, siluetos, simbolizējot tautas spēku un tās saikni ar pagātni, apvienojot mūsdienīgo ar moderno un valkājamos tērpus ar elementiem, kas darināti pēc senām tradīcijām. 

Dizaineres kolekcijās iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas – adīšana, auduma batikošana, izšuvums –, gan apdruku un autortehnikas. 

Kolekciju tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI pasniedzēju vadībā, un pateicoties SIA «Fristads Kansas Latvia», SIA «Thread Solutions» un RTU Attīstības fonda atbalstam. Grims un frizūras veidotas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle».  
 

Modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2018»

Par modes skati 23. aprīļa «Ziņās» informēja arī LNT.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. aprīlis, 2018 plkst. 15:21

Līdzīgi raksti

Ziņas