Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU zinātnieki savas jaunākās tehnoloģijas demonstrēs izstādē «Tech Industry 2018»

27. novembris, 2018
.
.
Izstādes «Tech Industry 2018» apmeklētāji ir aicināti apmeklēt arī jaunizveidoto «Mitutoyo» Metroloģijas laboratoriju RTU Laboratoriju mājā un iepazīties ar tās unikālajām mērierīcēm. Foto - Gundega Preisa, RTU

Gadskārtējā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas un jauno tehnoloģiju izstādē «Tech Industry 2018» varēs iepazīties arī ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku veikumu — pētījumiem, produktiem un prototipiem, kas sadarbībā ar uzņēmumiem jau ieviesti dzīvē vai arī vēl tiek tikai veidoti. Izstāde no 29. novembra līdz 1. decembrim notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un ir gada nozīmīgākais un lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijas reģionā. 

RTU stendā varēs iepazīties ar zinātnieku pētījumiem, kas top sadarbībā ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) projektā ARIES (Accelerator Research and Innovation for European Science and Society). Šī projekta mērķis — meklēt jaunus risinājumus un konceptus lielā hadronu paātrinātāja pilnveidei, un pie tā strādā 40 zinātnieku no 18 valstīm. RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tehniskās fizikas institūtā lāzertehnoloģija, lai samazinātu enerģijas zudumus paātrinātājā. Savukārt RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes zinātnieki kopā ar kolēģiem no Vācijas konstruē elektronu staru modulatoru, lai ar lielo hadronu paātrinātāju varētu netraucēti darboties radiācijas apstākļos, jo patlaban ar to esot grūtības. 

Stendā varēs uzzināt arī par jaunāko ARIES aktivitāti — projektu «Proof of Concept», ko koordinē  RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs un kura uzdevums ir Rīgas kuģu būvētavā testēt inovatīvu metodi kuģu izplūdes gāzu attīrīšanai, izmantojot lineāru daļiņu paātrinātāju.

Izstādes apmeklētāji ir aicināti apmeklēt arī jaunizveidoto «Mitutoyo» Metroloģijas laboratoriju un iepazīties ar tās unikālo aprīkojumu. Laboratorija atrodas turpat blakus izstāžu zālei, RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Laboratoriju mājā, P. Valdena ielā 1, 106. telpā. Tur notiks demonstrācijas, ko iespējams paveikt, izmantojot laboratorijā esošās mērīšanas iekārtas: augstuma mērītāju, mērīšanas mikroskopu, raupjuma mērītāju, kontūru mērītāju, apaļuma mērītāju un 3D koordinātu mēriekārtu.

Izstādē «Tech Industry 2018» piedalīsies vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Čehijas, Itālijas, Francijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Ungārijas, Ķīnas, Taivānas un citām valstīm. Izstādē būs arī Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Itālijas un Baltkrievijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumu.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. novembris, 2018 plkst. 14:50

Līdzīgi raksti

Jaunumi