Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU zinātnieki saņems LZA prezidenta atzinības rakstus

30. janvāris

Šā gada 16. februārī plkst. 16 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Dabas mājā notiks 2017. gada ievērojamāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija.

Pērn decembrī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosauca nozīmīgākos 12 sasniegumus Latvijas zinātnē, papildus piešķirot arī sešus LZA prezidenta atzinības rakstus.

RTU MLĶF zinātnieki iegūs vienu no LZA prezidenta atzinības rakstiem.

Sasniegumi lietišķajā zinātnē

Dr. sc. ing. Jānis Zicāns, Nikolajs Kurma, Uldis Rekners, Dr. sc. ing. Remo Merijs Meri, Juris Umbraško, Ritvars Bērziņš, Juris Bitenieks

Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūts sadarbībā ar SIA «TENACHEM/Soudal Group» (Latvija/Beļģija) un «Werner Hollbeck GmbH» (Vācija).

Sintezēti  jauni  ķīmiskie  savienojumi  silikona/sililterminēto polimēru  un  epoksīda divkomponentu  adhezīvu  un  hermētiķu ekoloģiskās  un  tehnoloģiskās  efektivitātes  paaugstināšanai pielietošanai  būvniecībā  un  autobūvē  pašizlīdzinošos  hermētiķu, kā arī augstas stiprības un augstas deformējamības adhezīvu vai hermētiķu  veidā.  Veikta  kompozīciju  sastāva  izstrāde  nolūkā uzlabot cietēšanas kinētiku, kā arī noteikti svarīgākie tehnoloģisko (uzglabāšanas  stabilitāte,  viskozitāte,  cietēšanas  kinētika,  gēla punkts, agrā stiprība) un ekspluatācijas īpašību rādītāji (stiepes stiprība,  cietība,  stabilitāte  ūdens  vidē,  izturība  pret  UV starojumu). Veikta izstrādājamo sistēmu sastāvdaļu nekaitīguma izvērtēšana,   aizvietojot   reproduktīvajai   sistēmai   kaitīgos dibultilalvas  un  tributilalvas    katalizatorus  ar  ekoloģiskākām alternatīvām.

30. janvāris plkst. 9:48

Līdzīgi raksti