Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU notiks Baltijas valstu ķīmijas olimpiāde

12. aprīlis, 2018
.
.
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) piektdien, 13. aprīlī, norisināsies Baltijas valstu ķīmijas olimpiāde, kurā piedalīsies izcilākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunie ķīmiķi. Olimpiādē piedalīsies arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolnieks Vladislavs Aščeulovs. 

No Latvijas olimpiādē piedalīsies astoņi skolēni. Bez IZV skolnieka V. Aščeulova olimpiādē startēs arī Gustavs Jānis Mežciems, Olavs Rāciņš, Māris Koniševs, Staņislavs Kurašs, Roberts Ziediņš, Anna Marija Sumrova, Ēriks Vilunas. Kopumā olimpiādē piedalīsies 20 izcilākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunie ķīmiķi. 

Baltijas ķīmijas olimpiāde tika aizsākta Latvijā pirms vairāk nekā 20 gadiem, un katru gadu notiek kādā no trim valstīm. Šogad ir Latvijas kārta, un gan olimpiādes teorētiskā, gan praktiskā daļa — darbs laboratorijā — norisināsies RTU. Olimpiāde ir nozīmīgs posms jauno ķīmiķu sagatavošanā lielāka mēroga konkursiem. 

RTU IZV skolnieks Vladislavs Aščeulovs jau ir plūcis uzvaras laurus starptautiskajās olimpiādēs. Piemēram, pagājušajā gadā viņš izcīnīja trešo vietu Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas norisinājās Taizemē. Viņam palīdzēja sagatavoties IZV ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova. Par šo sasniegumu Vladislavs un viņa skolotāja martā saņēma Ministru kabineta Diplomu un naudas balvu. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. aprīlis, 2018 plkst. 16:40

Līdzīgi raksti

Ziņas