Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU konkursā noteiks Latvijas labāko klasi ķīmijā

2. marts
.
.
Foto: RTU arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte un RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs sadarbībā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru rīko konkursu «Noslēpumainā zinātne», kurā tiks noteikta Latvijas labākā klase ķīmijā un materiālzinātnēs. Konkurss notiks līdz 31. maijam.

Konkursā piedalās vispārizglītojošo skolu 8. un 9. klašu skolēni. Dalībai konkursā pieteikušās apmēram 30 klases no visas Latvijas.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi popularizēt ķīmiju un materiālzinātnes jauniešu vidū, kā arī organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kas attālināto mācību laikā ir ļoti aktuāli. Tā kā konkursā piedalās visa klase, tā ir arī iespēja saliedēt skolēnus, veicināt viņos vēlmi mācīties vienam no otra un attīstīt savus talantus, un iegūt jaunas zināšanas darot. 

Konkurss notiek tiešsaistē – RTU Bērnu un jauniešu universitātes mājaslapā un Facebook skolēnus vispirms lekcijā uzrunā RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieces, kam seko video uzdevums. Uzdevumus skolēni veic individuāli, izmantojot mājās pieejamus materiālus. Pēc tam klases skolotāja apkopo visus rezultātus un iesniedz tos konkursa komisijai, kas vērtēs klašu veikumu. Klase, kas konkursa trīs kārtās iegūs lielāko punktu skaitu, balvā iegūs iespēju apmeklēt Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru un izmēģināt spēkus biomateriālu veidošanā centra laboratorijās. 

Lekcijās RTU zinātnieces Dagnija Loča, Kristīne Šalma-Ancāne un Arita Dubņika  ievedīs skolēnus biomateriālu pasaulē. Viņas iepazīstinās skolēnus ar to, kā top cilvēku «rezerves daļas», piemēram, atklās, vai ar jūras gliemežvākiem var aizvietot zobus un vai ādu var izaudzēt laboratorijā, izglītos zāļu piegādes sistēmu noslēpumos un tajā, kā biomateriālos iestrādāt medikamentus tā, lai pacientiem tie vairs nav jādzer, kā arī stāstīs par sievietēm inženierzinātnēs. 

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. Nodarbības notiek Rīgā, Ogrē, Ādažos un Babītē. Vairāk informācijas.

RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs ir Baltijā lielākais un modernākais biomateriālu pētniecības centrs. Lai paaugstinātu zinātnisko kapacitāti un sekmētu ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām, sadarbojoties vietējiem un ārvalstu partneriem, tiek īstenots Baltijas Biomateriālu ekselences centra (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE) projekts. BBCE ir ES «Apvārsnis 2020» pētniecības un inovāciju programmas «Teaming Phase 2» finansēts projekts Nr. 857287. 

Kopīgot rakstu

Jaunumi

_