Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU Dizaina tehnoloģiju institūta pētnieki attīsta viedo apģērbu armijas vajadzībām

27. jūlijs, 2018
.
.
Foto: RTU Dizaina tehnoloģiju institūta arhīvs

Attīstīt un padarīt konkurētspējīgāku viedo darba apģērbu ražošanu Baltijas jūras reģionā, lai veiksmīgāk konkurētu ar citiem ražotājiem un lētiem importētājiem – tāds ir mērķis pētniecības projektam, kurā kopā ar partneriem no Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas darbojas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) pētnieki asociētās profesores Ingas Dāboliņas vadībā. Par to raksta žurnāls «Tēvijas sargs».

Projekts «SWW — vieds un drošs darba apģērbs, #R006» vērsts uz ražošanas pasūtījuma pielāgošanu un IT tehnoloģiju integrēšanu darba apģērbā, kā arī uz piegādes ķēdes pārvaldības uzlabošanu. Projektā iesaistīto pušu ieceres ir dažādas – Somijas partneris pilnveido ķīmijas nozares darba apģērbu, Lietuva — specializēto glābēja tērpu, Polija veic inovācijas celtniecības nozarē strādājošo darba apģērbu pilnveidošanā, savukārt Igaunijā un Latvijā notiek pētniecība armijas formas tērpu pilnveidošanai. RTU pētījumā sadarbojas ar SIA «Brasa» un tā ražotās produkcijas gala lietotājs Latvijas Republikas Nacionālie bruņotie spēki. 

Lai nodrošinātu formas tērpu lielumatbilstību, noskaidrotu pašreiz valkāto formas tērpu nepilnības un konstatētu iespējamos uzlabojumus, DTI pētnieki veica formas valkātāju – karavīru aptauju. Tajā noskaidrojās, ka tikai 43% respondentu atzīst, ka formas tērps der un viņi neko tajā nevēlas mainīt, bet 26% respondentu apģērbs ir vai nu par šauru, vai par platu.

Viens no galvenajiem projekta uzdevumiem bija formas tērpu pilnveidošana un lielumatbilstības nodrošināšana. Tā kā NBS rīcībā nav pilnīgu un profesionāli iegūtu kareivju antropometrisko datu (cilvēka ķermeņa mērījumi), tad šie dati tika iegūti ar DTI 3D cilvēka ķermeņa skeneri, iegūstot 160 gala lietotāju ķermeņu mērījumus. 

Žurnāla «Tēvijas sargs» 2018. gada aprīļa publikācija

Žurnāla «Tēvijas sargs» 2018. gada maija publikācija
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. jūlijs, 2018 plkst. 11:45

Līdzīgi raksti

Jaunumi