Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

RTU absolventi Lielajā izlaidumā vērienīgi svin universitātes beigšanu

22. jūnijs, 2018
.
.
.

«Nu ir sācies jūsu laiks!» sacīja Latvijas valdības vadītājs Māris Kučinskis, sveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventus Lielajā izlaidumā, kas saulgriežos, 21. jūnijā, notika Arēnā Rīga. RTU diplomus šogad vasaras izlaidumā saņēma 1392 bakalauri un maģistri, kā arī 35 jaunie doktori. Viņi un viesi izlaidumā varēja baudīt Latvijā populāru mūziķu priekšnesumus un iespaidīgu gaismu šovu, savukārt izlaidums tradicionāli noslēdzās ar grandiozu cepuru salūtu. 

Fotogalerija.

«Jūs esat vajadzīgi daudzos inovatīvos uzņēmumos, jūsu izglītība ir pieprasīta praktiski visās Latvijas tautsaimniecības nozarēs — rūpniecībā, celtniecībā, infrastruktūras attīstībā, informācijas tehnoloģiju un sakaru jomā un daudzviet citur. Esmu pārliecināts, ka tehnisko un inženierzinātņu reputācija šobrīd Latvijā ir sasniegusi ļoti augstu līmeni,» sacīja M. Kučinskis, norādot uz darba tirgus pieprasījumu pēc inženierzinātnu un augsto tehnoloģiju speciālistiem.

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis norādīja, ka ceļā uz diplomu absolventi ir ieguvuši ne tikai jaunas zināšanas, bet dziļāk iepazinuši arī sevi un draugus. Rektors pateicās arī profesoriem, docentiem, asistentiem un laborantiem par lielo darbu absolventu sagatavošanā un absolventiem vēlēja, «lai skaists un neaizmirstams ir šis Jūsu Lielais izlaidums!»

Par to, lai absolventu un viņu viesu atmiņās šis izlaidums paliktu vienreizējs un neaizmirstams, gādāja Latvijā populārā grupa «Musiqq», kuru priekšnesums absolventus rosināja celties no krēsliem un, baudot svinības, dejot mūzikas pavadībā. Svinīgumu pasākumam piešķīra arī RTU kolektīvi — vīru koris «Gaudeamus» un soliste Ieva Parša, kā arī RTU studentu pūtēju orķestris «SPO». 

Savukārt izlaiduma kulminācijā svētku dalībniekus priecēja izlaiduma lieldrauga Inbox.lv dāvana — grupa «Instrumenti», kuras mūzikas pavadībā absolventi, svinot universitātes beigšanu, meta gaisā savas cepures. To papildināja krāšņs gaismu šovs un konfeti salūts.   

Taču ar izlaidumu vēl nekas nebeidzas — RTU Absolventu asociācija (AA) aicina uzturēt saikni ar savu Alma Mater. Lai vieglāk to būtu izdarīt, AA piedāvā jaunu digitālo platformu «RTUconnect», kas ir pirmā šāda veida informācijas sistēma Latvijā. RTU šā gada absolventi jau ir tajā reģistrējušies, piesakoties izlaidumam, un platformā līdzīgi kā interneta sociālajos tīklos iespējams uzturēt saikni citam ar citu un RTU arī pēc studiju beigām. 

RTU Lielais izlaidums notiek jau otro gadu un ir kļuvis par skaistu universitātes tradīciju. Tas ir unikāls Latvijā, jo tik lielas augstskolas absolventi diplomus saņem visi vienlaikus. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. jūnijs, 2018 plkst. 14:14

Līdzīgi raksti

Jaunumi